Recenzja – seria Julka poznaje świat.

 Witajcie. Dzisiaj pragnę przedstawić Wam odczucia dotyczące pewnej niepozornej książki. Czemu niepozornej? Na pierwszy rzut oka nie przyciąga uwagi. Tytuł „Skąd się wzięłam i inne opowiadania dla małych dzieci” raczej odstrasza. A jednak już po pobieżnym obejrzeniu książki uświadamiamy sobie, że jest ona strzałem w dziesiątkę. Kolorowe, miłe dla oka ilustracje i wspaniała, pouczająca, a mimo wszystko ciekawa i trafiająca w dziecięce serduszko treść. To doskonała kompozycja – nauki, poczucia humoru i radości jaką możemy wspólnie czerpać z literatury. Główna bohaterka pomaga zmierzyć się dzieciom z problemami dnia codziennego. Robi to w sposób delikatny i zrozumiały dla dziecka, do tego zabawny – dlatego tak miło jest owe książki czytać.

  Co znajdziemy w spisie treści?
Skąd się wzięłam, Nie lubię jeść, Kłopotliwa sprawa z WC, Moje zabawki są moje, Idę do przedszkola, Idę do lekarza, Mam braciszka, Chcę to mieć, Jadę na wakacje. Każdy znajdzie coś dla siebie :-)


Seria:   Julka poznaje świat
Autor:  Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Aksjomat


3 komentarze:

  1. Trochę jak seria o Basi :) (Poddasze macie piękne :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę droga ta książeczka, ale wygląda bardzo ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka ma 48 stron, więc jest co poczytać :-) A ceny nieco spadły - książkę można nabyć za 11 zł. Pojedyncze opowiadania z tej serii kosztują 2-3zł.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger