"O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań" - czyli trudne zagadnienia.

   Przywykłam do krótkich tytułów - a tu BACH! Tytuł długi, książka grubaśna niczym encyklopedia. Ale urzeka - od pierwszej przeczytanej strony.

   Dzieci zadają mnóstwo pytań - najgorsze są te, na które nie znam odpowiedzi. Czasami pytania zmuszają mnie do refleksji, niekiedy do zagłębienia własnej wiedzy (zwłaszcza pytania Rafała o nazwy poszczególnych gatunków ptaków, albo Oli dotyczące historii - zresztą, kto to widział, żeby w  tym wieku dziecko historią się interesowało...?). W książce, którą mam okazję dzisiaj recenzować, znajdziecie mnóstwo odpowiedzi na trudne pytania naszych szkrabów. Oczywiście nie są to zagadnienia proste, na które odpowiedź znajdziemy w albumie ptaków, czy encyklopedii. W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania takie jak
- Dlaczego nie mogę robić tego, co chcę?
-  Dlaczego niektórzy ludzie są niegrzeczni? 
- Jak się urodził świat? 
- Co to jest śmierć?
   Ilustracje są bardzo wymowne i przykuwające uwagę - treść krótka, ale zrozumiała. Nie wiem ile autor książki poświęcił czasu, aby ująć w słowa tak ważny przekaz, ale zrobił to doskonale. Na końcu książki znajdziemy praktyczne wskazówki pedagogiczne przeznaczone dla rodziców.


Tytuł: O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań
Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Suchanow Klementyna
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
                  
      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger