"Bajka o czasie" - A Ty? Po której stronie jesteś?


   "Bajka o czasie", to nie jest zwykła historia. To dość brutalna prawda, z którą czasami trudno się zmierzyć. Czytając ją Oli, zastanawiałam się, jak będzie brzmieć jej odpowiedź na ostatnie pytanie. Pytanie, czy jestem dobrym rodzicem.

   Hanka i Kuba z zegarowa Dolnego zawsze mieli mnóstwo czasu. Może w okolicy nie było nowoczesnego kina, rodzice nie posiadali najnowszych modeli telefonów, a w ich domu nie stał płaski, supernowoczesny telewizor. Ale mieli siebie - no i oczywiście psa Bobika. Kiedy dzieci wracały ze szkoły, udawały się na długi spacer ze swoim pupilem. Spotykały się ze swoimi przyjaciółmi i oddawały się radosnej, beztroskiej zabawie. Nieco inaczej sprawa wyglądała w zegarowie Górnym, gdzie po powrocie ze szkoły, dzieci zasiadały przed telewizorem i pozwalały, aby czas uciekał bezpowrotnie - a one trwoniły go, oglądają nie swoje życie. Życie brutalne i wyimaginowane. No, ale w ich domu panował przepych i dostatek - tylko, czy cena, jaką za niego zapłacili, była adekwatna do poniesionych strat...?

   Warto przeczytać całą książkę - zastanowić się, jak wygląda nasze życie i czy nie należy go zmienić. Zatrzymać się na chwilę - pomyśleć. A nawet zapytać dzieci - jak one postrzegają swoje życie? Czy są z niego zadowolone? Czy prawdziwą radość da nam najnowszy model TV czy może... czas, które ciągle nam brakuje?

Tytuł:Bajka o czasie
Autor:Piotrowska Eliza
Wydawnictwo:Wydawnictwo Literatura

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger