Basia - najlepsza przyjaciółka każdego przedszkolaka.

   Basia, to postać, która podbija serca nie tylko naszych dzieci. Urzekła mnie naturalnością i entuzjazmem, który aż kipi z pięcioletniej bohaterki. Ot - książka o normalnym życiu, naszej codzienności. Basia przedstawia ją jednak tak entuzjastycznie, że trudno w czasie lektury nie uśmiechnąć się i nie przypomnieć sobie, jak cudowne potrafią być takie proste chwile.
   Seria składa się z pokaźnego zbioru części, wśród których znajdziemy zróżnicowaną tematykę: począwszy od biwaku, po odwiedziny w muzeum czy lekcje baletu (i Flamenco). Z każdej z książek nasze dzieci wyniosą jakieś drobne mądrości ( bez TV da się normalnie funkcjonować; rodzice czasem się kłócą i jest to rzeczą naturalną; czasem trzeba cierpliwości, aby opanować jakąś umiejętność). Z pewnością pomaga zmierzyć się dzieciom z nowymi sytuacjami, jakie spotykają nas w życiu, ale przede wszystkim - czytanie ich sprawia autentyczną przyjemność.
   Niedawno zabrałam dzieci do księgarni. Oczywiście pozwoliłam im zakupić po jednej książce, a kiedy dokonały już wyboru, skierowaliśmy się do kasy. Zapłaciliśmy za książki i przy wyjściu Ola dostrzegała nową część Basi. Ooo! Ona jednak chce tą - tą zdecydowanie, bo tej nie ma nawet w naszej bibliotece. No i co mi pozostało zrobić? Zakupiłam trzecią książkę, a Ola całą drogę powrotną przyciskała do siebie "Basię" z całych sił. Taka jest jej miłość do książek.

Seria: Basia
Autor: Stanecka Zofia
Wydawnictwo: Egmont 

1 komentarz:

  1. Tak, u nas na półce stoi kilkadziesiąt książek - przeżywaliśmy fascynację Basią 4 lata temu...Ale książki nadal pozostały :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger