Pojazdy Gucia - pakiet książeczek. Nowość!

Pojazdy Gucia, to pakiet czterech książeczek, które zachwycą nie tylko fanów motoryzacji. Ola z rozbawieniem słucha krótkich historyjek, a Rafał wzdycha na widok cudownych środków transportu. Jakoś trudno mu się zdecydować, czy wolałby jeździć motocyklem, czy może ciężarówką... A może by tak polecieć samolotem?

Za oknem rozpętała się burza. Chociaż nie ma prądu, w domu jest jasno - wieczór rozświetlają błyskawice. Ola z Rafałem w napięciu spoglądają na pobliski las, który umiejscowiony jest na niewielkim wzniesieniu. To właśnie tam postanowiliśmy zrobić plac zabaw - ze sznurów i starych, niepotrzebnych desek. Dzieci doskonale bawiły się, tworząc tor przeszkód i domek, który został dodatkowo wzmocniony żelazną linką. Jak się okazało, linka doskonale przyciąga pioruny. Ubiegłego roku piorun kilkakrotnie uderzył w drzewo, częściowo niszcząc plac. 
Teraz dzieci przyglądają się krążącej burzy, zastanawiając się, czy przyniesie kolejne szkody. Kładę się do łóżka z pakietem książek, a mąż szepcze do dzieci magiczne hasło: Mama chyba czyta książkę. Jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, dzieci lecą do pokoju i kładą się obok mnie. Zaczynam czytać, a napięcie pomału odchodzi. Dzieci zapominają o burzy, a spokojny głos zagłusza nawet te przeraźliwe grzmoty.

Książki mają w sobie coś z magii - potrafią natchnąć energią i pozytywnym myśleniem. Czasem dzieciom czytam krótkie bajki, czasem lektury, które snuję przez kilka dni. 
Dzisiaj mam okazję przedstawić pakiet czterech książeczek, które opisują nie tylko wspaniałe pojazdy, ale także przedstawiają niezwykłe przygody Gucia i jego psa - Fafika.Książeczki zapakowane są w poręcznym pudełku. Wśród nich znajdziemy:

  • Samolot
  • Samochód
  • Ciężarówka
  • Motocykl
Książki są pięknie ilustrowane - ich kolory są ciepłe i przyjemne dla oka. Synek chętne po nie sięga i z uwagą ogląda poszczególne strony. Ola natomiast uwielbia psotnego psiaka i naśmiewa się z krótkich historyjek. Dla niej tego typu książki, to deserek - po nim nabiera apetytu na więcej...


Opowiadania napisane są rymem - tekst czyta się spokojnie i przyjemnie. Widać, że w czasie czytania dzieci się relaksują - będzie więc to idealna lektura na dobranoc.


Tytuł:Pakiet: Pojazdy Gucia
Seria:Pojazdy Gucia
Autor:Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:Wydawnictwo WilgaZa przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger