Kącik na gry planszowe i książki - czyli zapełniamy poddasze.

   Niektórzy widząc zbiór gier planszowych i książek jaki posiadamy, łapie się za głowę. Jedni rozbawieni pytają, czy to przedszkole, świetlica, a może sklep? Inni w myślach usiłują przeliczyć, jaką fortunę przeznaczyłam na takie absurdalne zakupy. Pozwolę sobie na wstępie wytłumaczyć, że zakup gier nie musi być rzeczą kosztowną. A oto lista, gdzie można tanio nabyć gry:
- wyprzedaże/zniżki - wystarczy, że gra ma pogniecione pudełko, a jej zakup może zostać zaniżony aż o połowę.
- kody rabatowe - w niektórych księgarniach można otrzymać kod rabatowy: wydajesz 100zł, drugie 100zł otrzymujesz w prezencie. Jeżeli dodatkowo trafimy na zniżki gier, to naprawdę możemy się obłowić - w końcu gry planszowe dla dzieci kosztują 15-50zł. Wybierając te niższe półki cenowe, wcale nie dokonujemy gorszego wyboru.
- lumpeksy - zdziwieni? Ja bardzo często kupuję książki i gry (w polskiej wersji językowej) właśnie w lumpeksach. Najczęściej w cenie 6-15zł za kg. Heh - cóż to za przelicznik! Za grę średnio płacę 3-7zł.
- giełda - ludzie marzą o pozbyciu się rzeczy, które walają się po kątach, Gry i książki można kupić w rozsądnej cenie, a czasami za przysłowiowe grosze.
- konkursy - jest naprawdę mnóstwo konkursów, w których można wygrać bardzo ciekawe gry planszowe - ubolewam jednak nad tym, że zgłoszeń jest niewiele.
- prezenty - jeżeli ktoś zapyta, co mógłby kupić dziecku z okazji urodzin - śmiało mówcie, że gry lub książki.
   Niektórzy dopytują, po co zbieram gry. I tutaj też sprostuję: nie kolekcjonuję gier. Te, które mi się nie podobały - oddałam bądź wyrzuciłam. Bo niektóre okazywały się być plastykowymi, tandetnymi bublami, które doprowadzały rodzinę do szaleństwa. Pomylone reguły, miliony drobnych elementów (nad którymi ciężko było zapanować) i męczarnia, zamiast przyjemności płynącej z gry. Te gry, które znajdują się w naszym zakątku, nie leżą osamotnione, bo gramy w nie niemal codziennie. W takim wypadku ogromny zasób gier jest raczej uzasadniony.
   A mi nie pozostaje nic innego, jak polecić zakup gier planszowych i życzyć miłej rozgrywki!
1 komentarz:

  1. O tak, teraz już wiem jak zagospodarować niewygodne skosy na poddaszu:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger