"Pampi na talerzu" - czyli jedzenie jest... fajne.

   Czasami mam wrażenie, że dla Rafałka nie ma znaczenia co ląduje na jego talerzu. Zje praktycznie wszystko - nie przywiązując zbyt dużej uwagi do tego, co aktualnie spożywa. Ola bacznie ogląda posiłek - twierdząc, że boi się próbować nowych potraw. Nawet jeżeli jakiś czas temu ze smakiem jadła placuszki owsiane, po dwóch tygodniach może patrzeć na nie nieco krzywo, bo,.. zapomniała jak smakują. 

   Jeżeli tylko widzę jakąś książkę, która zachęca dzieci do spożywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków, zaraz ją zabieram do domu. Nie każda okazuje się objawieniem - niektóre są napisane zbyt sztywno i dzieci słuchają ich tylko z grzeczności. Inne praktycznie w ogóle nie poruszają kluczowego zagadnienia - napominając tylko o zdrowym odżywianiu, a najbardziej skupiając się na rozbawieniu dzieci. Niedawno jednak natrafiłam na książkę, która przypadła do gustu zarówno mnie, jak i moim pociechom.
   "Pampi na talerzu", to książka stworzona po to, aby pobudzić dziecięcą ciekawość i ... apetyt. Obrazki przedstawiające apetyczny świat, świetnie działają na wyobraźnię. Tekst jest krótki, ale dosadny - zabawne rymowanki szybko utkwią w pamięci, a pytania zmobilizują dzieci do odszukania dodatkowych elementów. Szczegółów jest mnóstwo - każda ilustracja obfituje w zabawne sceny i historie, które toczą się na kolejnych stronach. Dziecko ogląda je z zapartym tchem, śledząc Pampiego, który dumnie wędruje po... talerzu.
    W książce znalazłam wszystko, czego oczekiwałam. Ilustracje, które przyciągają uwagę; tekst, który jest dla dziecka zrozumiały; postacie, które zachęcają do zdrowego i aktywnego stylu życia. Zdecydowanie polecam!

"Pampi na talerzu. Jedzenie jest fajne"
Autor: Ewelina Godlewska, Marta Piastowska
Wydawnictwo: Znak Emontikon
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger