"Moje zakupy" - odkrywamy zawody.

 Dzieci uwielbiają książeczki edukacyjne - jeżeli dołączone są do nich naklejki, to przyjemność z rozwiązywania zadań jest jeszcze większa. A jak wiadomo - połączenie zabawy i edukacji, to niezły sposób na spędzanie wolnego czasu.Książeczka z serii "Moje zakupy" jest niewielka, ale zawiera sporo wartościowych treści. Dzięki niej poznamy bliżej zawód krawcowej, budowniczego, ogrodnika itp. Przyjrzymy się bliżej narzędziom, które na co dzień pomagają im w pracy, a także podszkolimy się w nauce pisania.Lista zakupów pomaga dzieciom odkryć, jakie narzędzia pracy są niezbędne dla poszczególnych zawodów. Podoba mi się cennik umieszczony w kolumnach - dzięki niemu pociecha ma szansę poćwiczyć liczenie. Ola ucieszyła się, gdy w końcowym etapie zadania mogła podliczyć sumę, jaką trzeba zapłacić za zakupy.W książeczce znajdziemy 85 naklejek. Małym minusem jest trudność, aby odkleić je bez zagniecenia. Naklejki, to nasza lista produktów, które lądują w sklepowym wózku. 


Wśród zadań znajdziemy ćwiczenia kaligraficzne - pisanie słów po śladzie. 

Z serii "Moje zakupy" ukazały się także: "Jedzenie" oraz "Dom i rodzina". Książeczki znajdziecie na stronie  Wydawnictwa: TUTAJ.


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

1 komentarz:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger