Profesor Granna poleca: QUIZ - wiem wszystko!

Pytania są... doskonałe! Podchwytliwe i zabawne, poszerzające wiedzę i wzbogacające słownictwo. A ile przy nich radości i śmiechu! I te ilustracje - dzieci zachwycone chłoną obrazy, a ja rozbawiona czytam przysłowia i powiedzenia. Spoglądają na mnie zaskoczone i analizują to, co mówię. Dostawać się na języki? Świecić oczami? Ciekawe, jak dzieci poradzą sobie z takimi pytaniami.QUIZ wiem wszystko! to gra, która przede wszystkich uczy - bo z większością wiadomości dzieci nie miały jeszcze styczności. Wśród pytań największą furorę robią powiedzenia i przysłowia. Chociaż Ola świetnie radzi sobie z zagadnieniami dotyczącymi przyrody, czy geografii, to aforyzmy wprawiają ją w nie lada zdumienie. 


W grze znajdziemy:

  • 45 kart z pytaniami - karty są obustronne, a na każdej ze stron znajdują się trzy pytania. 
  • 45 kart z przysłowiami - na jednej stronie znajdziemy pytanie, natomiast druga opatrzona jest piękną grafiką nawiązującą do przysłowia.
  • 6 pionków
  • planszę
  • instrukcję do gryDo każdego pytania dołączone są trzy propozycje odpowiedzi. W dolnej części karty znajdziemy rozwiązanie każdego z zadań.


Pytania są bardzo zróżnicowane, ale łączy je jedno - wszystkie wzbudzają zainteresowanie. Wiedza więc jest przyswajana mimowolnie - lekko i przyjemnie.


Zasady gry są proste: karty układamy na dwóch stosikach. Każdy z graczy wybiera pionek i ustawia go w miejscu dopasowanym do kolorystyki figurki. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz: decyduje, czy chce odpowiadać na pytanie numer 1, 2 lub 3. Przeciwnik czyta wybrane przez niego pytanie oraz trzy możliwe odpowiedzi. Jeżeli gracz prawidłowo odpowie na pytanie, może przesunąć pionek o jedno pole. Teraz kolej na następnego uczestnika zabawy.


Jeżeli gracz postawi swój pionek na polu w innym kolorze, niż ten wybrany na początku gry, to odgaduje przysłowie z karty wylosowanej ze stosiku z obrazkami.


Zwycięzcą gry zostaje osoba, która jako pierwsza umieści swój pionek na kółeczku obok ścieżki.


Sporo pytań jest podchwytliwych np. co waży więcej - kilogram pierza czy kilogram żelaza. Nad niektórymi odpowiedziami trzeba więc się dłużej zastanowić. 


Gra jest rewelacyjna - zawiera kilkaset pytań dotyczących najprzeróżniejszych dziedzin i tematów. Tak duża ilość zagadnień z całą pewnością sprawi, że QUIZ nie znudzi się zbyt szybko. Ponad to wzbudzi zainteresowanie zarówno dzieci jak i rodziców - bo pytania nie tylko pozwolą odkryć jaką wiedzą dysponują nasze dzieci, ale także zapewnią, że spędzimy razem radosne chwile.

Za wsparcie w realizacji wyzwania, a także wszystkie materiały informacyjne oraz gry, przeznaczone do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Granna.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger