Magiczna kolorowanka 3D - Ptaki.

Magiczna kolorowanka 3D - Ptaki.

   Wstaję po dość ciężkiej nocy i ze zdziwieniem zauważam, że dzieci są już przebrane - na biurku leżą poprzewracane warcaby (nie ma to jak partyjka na rozbudzenie szarych komórek), a pociechy właśnie przerzuciły się na kolorowanki. 
- Mamo! Jak pokolorujemy orła, to będziemy mogli obejrzeć go na tablecie?
- Pewnie. - Uśmiecham się promiennie, bo w pokoju panuje względny porządek. - Ale teraz czas na śniadanie.

   Dzieciom trudno oderwać się od kolorowanek. W końcu Rafał rzuca mi jedno ze swoich czarujących spojrzeń i prosi o kanapkę ze świeżymi truskawkami. Za oknem leje jak z cebra, wzdycham więc, chwytam koszyk i idę do szklarni. Zanim wracam (z truskawkami, sałatą, ogórkami i jednym zabiedzonym pomidorem), malowanka jest ukończona. Po śniadaniu wygodnie siadam przy biurku i oglądam kolorowanki. Ha! Tym razem przede mną spoczywa wyjątkowe dzieło, które pozwala rysunkom ożyć.Wszystko dzięki aplikacji, która wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości.
   Magiczna kolorowanka 3D, to zbiór obrazków, które możemy pokolorować w dowolny sposób - kiedy rysunek jest już gotowy, skanujemy go za pomocą np. tabletu i w ekranie ukazuje się niesamowity widok. Pingwinki ożywają - poruszają się z wdziękiem i możemy je obejrzeć z każdej strony. Co jest najciekawsze - mają takie same barwy jak te, które przedstawia nasza kolorowanka. To tak, jakby nasze wyobrażenia się urzeczywistniły. Na brzuszku spacerującego pingwinka możemy dojrzeć nawet figury geometryczne namalowane przez Rafałka. 
   Książeczka składa się z 24 stron - rysunki są podwójne, więc w przypadku rodzeństwa nie musimy martwić się, że dojdzie do rękoczynów. Wśród kolorowanek znajdziemy m.in : pingwiny, kaczki, strusie, sępy itp.
   W każdej książeczce znajduje się specjalny numer seryjny, który umożliwi nam zainstalowanie aplikacji (AREVO BIRD). Po otwarciu aplikacji i wprowadzeniu numeru seryjnego, możemy zeskanować dowolny obrazek - należy jednak pamiętać, że nasz rysunek może nie zadziałać, jeżeli użyjemy zbyt mocnych kolorów (np. ciemnych mazaków). Zalecane jest rysowanie kredkami i nie pokrywanie wyznaczonych linii innymi barwami.
   Takie kolorowanki są fajnym urozmaiceniem - ponad to rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Mogą się okazać doskonałym wabikiem dla dzieci, które stronią od wszelkiego rodzaju zajęć plastycznych.

Zdecydowanie polecamy!

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Piętka


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK


Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger