Tajemnicze kolorowanki. Baw się liczbami - Zwierzęta.

Tajemnicze kolorowanki. Baw się liczbami - Zwierzęta.

   Ola nieustannie podbiera mi moje ulubione odstresowywacze - czyli zawiłe kolorowanki. Mozolne rysowanie zmywa ze mnie stres minionego dnia, czasem rozpala jakieś nowe pomysły. Ola często wdrapuje się obok mnie i zaczyna powoli wraz ze mną tworzyć barwne arcydzieło. Aż nastał właśnie ten dzień...

- Mamo!!! Co ty tam robisz? - Ola zrzuca z biurka pracę domową, wykonując gwałtowny zwrot w moją stronę. Zrywa się i zagląda mi przez ramię.
- Mamo!!! To moja kolorowanka!
- Oj tam twoja... Wspólna... Ty też mi podbierasz moje... - spoglądam na nią robiąc skruszoną minę.
- Fajna nie? - córeczka uśmiecha się promiennie. - Pomalujemy razem?
  I tak praca domowa ląduje w kącie, a my rozdzielamy kredki i strony. Nie będziemy malować jednej, bo zaraz zaczniemy chichotać i poszturchiwać się nawzajem. Każda z nas otrzymuje więc rysunek pełen liczb. I tylko nasza wyobraźnia naprowadza nas na to, co może być na niej ukryte. 
   Wiecie ile jest pożytku ze wspólnego malowania? Tysiące! Z każdym pomalowanym elementem, stres i napięcie odchodzą w dal. Możemy rozmawiać, snuć marzenia i zagłębiać się w przeszłość. Ola odkrywa całe palety barw - uczy się wyszukiwać odpowiednich kolorów, które potrzebne są do stworzenia małego arcydzieła. Doskonali spostrzegawczość i na nowo odkrywa świat liczb. I otwiera się - mówiąc o swoich największych sekretach. 

   Seria: Tajemnicze kolorowanki to nie tylko zabawa, ale także nauka. Tak jak już wspomniałam, pociechy uczą się liczb, doskonalą swoje zdolności manualne, odkrywają kolory na nowo, a także uczą się logicznego i przestrzennego myślenia. Ponad to - uspokajają. Te wrażliwsze dzieci często tak nasiąkają emocjami z minionego dnia, że potem ciężko im się skupić i wyciszyć. Kolorowanki pomagają pociechom zaczerpnąć tchu i zrelaksować się,
   Obrazki z naszej książeczki pobudzają wyobraźnię - ale żeby je odkryć, potrzebujemy pokaźnego zasobu kredek w różnorodnych odcieniach. No i oczywiście nie wolno zapomnieć o jednym - ciszy i spokoju, który pozwoli nam czerpać z malowania jeszcze większą przyjemność.
   W serii: Tajemnicze kolorowanki, znajdziemy też inne tytuły: Połącz kropki. Podróże; Złam ten szyfr; Szukaj i znajdź. Zwierzęta. Z pewnością z każdą pozycją warto się zapoznać.

Zdecydowanie polecamy!

Tytuł:Tajemnicze kolorowanki. Baw się liczbami. Zwierzęta
Seria:Tajemnicze kolorowanki
Autor:Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga
Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Kolorowanka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK


   
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger