SKULL - radość z podstępu i blefowania. Zapraszam na nowe zmagania!

SKULL - radość z podstępu i blefowania. Zapraszam na nowe zmagania!

   SKULL to gra, która wymaga nie lada skupienia. Wystarczy chwila nieuwagi i zapomnienia, aby nasza starannie ułożona taktyka, rozsypała się doszczętnie. I co? Domyślasz się, gdzie leży zgubny żeton?

   Zasady gry są banalnie proste - natomiast sama rozgrywka zależy nie tylko od naszego szczęścia, ale przede wszystkim od umiejętnego blefowania.
   Grę rozpoczynamy od rozdania żetonów - każdy z graczy otrzymuje trzy żetony przedstawiające barwne kwiaty, oraz jeden symbol czaszki. W grze możemy wykonać dwie akcje: pierwszą jest wyłożenie żetonu, a drugą: licytacja. Dokładny przebieg gry pozwolę sobie przedstawić na zdjęciach, aby łatwiej było grę okiełznać.   Gracz rozpoczyna grę i wykłada jeden ze swoich żetonów - robi to w ten sposób, aby pozostali gracze nie zobaczyli symbolu, jaki widnieje na krążku. Pozostali gracze także decydują się na wyłożenie swoich kart. Jeden z graczy postanawia, że rozpocznie licytację. Zamiast wykładać kolejną kartę, oznajmia jaką ilość kwiatów uda mu się odkryć. Gracze licytację mogą oczywiście podbić. Licytację więc wygrywa osoba, która zasugeruje jak największą liczbę kwiatów, które zdoła odnaleźć bez natrafienia na symbol czaszki.      Gracz rozpoczyna odkrywanie WSZYSTKICH swoich symboli. Dopiero w dalszej części może odkryć symbole przeciwników. Żetony przeciwników odkrywa się w takiej kolejności, w jakiej zostały ułożone, czyli zaczynając od wierzchu. W przypadku, gdy graczowi uda się poprawnie wskazać symbole kwiatów - otrzymuje jeden punkt. Jeżeli podczas odkrywania kart natrafi na symbol czaszki, przeciwnik losowo wybiera jedną z jego kart i odkłada ją na bok.    Tak jak widać, gra nie jest skomplikowana. Najlepiej jednak gra się w nią w większym gronie. W naszym przypadku nieco zmodyfikowaliśmy zasady, ciesząc się w Noc Sylwestrową regułami, które odrobinę urozmaiciły rozgrywkę. Zmiany w grze wyglądają następująco:
- żetony rozkładamy w dowolny sposób (nie zważając na kolejność, rozkład itp.)
- żetonów nie musimy odkrywać, rozpoczynając od swoich własnych. Ponad to, odkrywamy tylko te, które chcemy (np. trzy nasze żetony, z czterech wyłożonych).
- żetony przeciwnika odkrywamy tak, jak nam się podoba np. pierwszy czy drugi wyłożony żeton.

   Chociaż zmiany nie są konieczne, aby cieszyć się dobrą grą, to zachęcam do ich wypróbowania. Największą radość sprawiało odkrycie swojego własnego żetonu z czaszką - w końcu mając do dyspozycji takie reguły, natrafienie na symbol czaszki jest... prawdziwą porażką. Do nowych reguł, doszły nowe emocje - trzeba wykazać się nie lada pamięcią, aby po dziesiątej turze zapamiętać, gdzie upchnęliśmy czaszkę. No i ciekawe czy przeciwnik zorientuje się, gdzie tym razem jest zgubny symbol ? A może wcale go nie wyłożyliśmy?

   Za możliwość przetestowania gry dziękujemy wydawnictwu Granna!

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger