Konkurs z Wydawnictwem Wilga.

Konkurs z Wydawnictwem Wilga.

Witam! 
Zapraszam do kolejnego konkursu - tym razem nagrody ufundowało Wydawnictwo Wilga. 
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wpisać pod postem konkursowym (na facebook) jedno słowo,
 które kojarzy Wam się z Wydawnictwem Wilga.
 Proszę pamiętać - chodzi o jedno słowo :-)
Było by miło, gdybyście:
- polubili nasz profil, a także profil wydawnictwa.
- udostępnili post konkursowy, aby więcej osób mogło wziąć udział w zabawie.


Do wygrania dwie książki z serii: Nasze przedszkole. 
Konkurs odbywa się na stronie: zdolnedzieci - KLIK

Konkurs trwa do 23.04.2017r. do godziny 23:59. Na drugi dzień zostaną opublikowane wyniki.

Zachęcam też do zapoznania się z książeczkami, których recenzja ukazała się blogu.Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych.

Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych.

   Dzieci pokochały łamańce językowe - oboje naśmiewają się ze swoich niedociągnięć. No cóż? Oli wypadły trzy pierwsze zęby i chociaż nie sepleni (nad czym ubolewam, bo marzyłam o sepleniącej szczerbuszce), to jednak przy takich ubytkach trudno mówić wyraźnie. Rafał w dalszym ciągu zmaga się z głoskami - sz, - cz, - ż, - dż, które nie brzmią zbyt czysto. I chociaż książka służy głównie doskonaleniu wymowy, to już teraz zauważyłam, że niesie ze sobą dużo innych korzyści.
   "Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych" to książka składająca się z przezabawnych wierszyków, które mają poprawić dziecięcą wymowę - tak, aby była wyraźna i zrozumiała. Sporo dzieci ma tendencje do bełkotania i mruczenia pod nosem. Mówią wiele - ale bardzo trudno rozszyfrować co właściwie chcą nam powiedzieć. Wyrazy zlewają się w całość, a ja nieraz mam wrażenie, że natrafiłam nie na podekscytowane dziecko, a pijanego przechodnia.Książka składa się z sześciu części:


   Wierszyki nie są zbyt długie, ponadto szybko wpadają w ucho (dzieci uwielbiają powtarzać niektóre z zapamiętanych zdań podczas codziennych zajęć).Pod każdym wierszykiem znajdziemy pytania, które dodatkowo urozmaicają ćwiczenia (Czym się różni puszcza od lasu? Po co pająk robi pajęczynę? itp.)


Książka ma miłe dla oka ilustracje i odpowiednio dopasowaną czcionkę - pomimo trudnych wyrażeń, słowa czyta się lekko i przyjemnie.


Nowe słowa i zwroty bardzo wzbogacają zasób słownictwa u dziecka.

Nie sądziłam, że książka wywrze na mnie, jak i na moich dzieciach, tak pozytywne wrażenie. Największym zaskoczeniem była trudność, aby oderwać się od lektury. Oczywiście poszczególne rozdziały zostały ułożone w odpowiedniej kolejności: od najłatwiejszych, do najtrudniejszych tekstów. Dzięki temu dzieci nie czują się przytłoczone zbyt skomplikowanymi wierszykami. Do nauki podchodzimy małymi kroczkami - i z każdą kolejną stroną, nabywamy nowych umiejętności. Poprawia się wymowa oraz intonacja - głos nabiera barwy i siły. 

Ćwiczenie dykcji może okazać się świetną zabawą. 

Tytuł:Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
Autor:Szwajkowski Witold, Szwajkowska Elżbieta
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger