Fabryka masek - karnawałowe inspiracje!

Fabryka masek - karnawałowe inspiracje!

Fabryka masek, to nowość od Wydawnictwa ABINO. Dzięki temu kreatywnemu zestawowi stworzymy aż cztery wymarzone maski. W pudełku znajdziemy wszystkie niezbędne akcesoria, które pozwolą nam się wykazać i pomogą w opracowaniu stroju karnawałowego.

Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne - zwłaszcza, gdy nie narzucam im gotowych rozwiązań, tylko zachęcam do realizacji własnych pomysłów i wyobrażeń. Sięgając po produkty Abino mam pewność, że będą miały okazję rozwinąć własny styl, a jednocześnie znajdą pod ręką wszystko, czego potrzebują. Fabryka masek to zestaw, który mile mnie zaskoczył, a dzieciom dostarczył sporo inspiracji na bal karnawałowy...


W pudełku znajdziemy zestaw czterech arkuszy filcowych. Na każdym z nich zostały wycięte elementy, które wykorzystamy w trakcie tworzenia masek. Elementy zostały dobrze wycięte, tak więc śmiało możemy dać je dzieciom bez obaw, że w trakcie wyjmowania poszczególnych kształtów, coś się porwie.


Do zestawu została także dołączona plastykowa igła oraz cieniowana mulina. Elementy pakowane są losowo, tak więc można trafić na różne kolory - nam przypadł piękny odcień niebieskiego. 


Elementów, które służą do dekoracji masek jest bardzo dużo i z pewnością wszystkich nie zdołamy wykorzystać. Dzieci zaczynając zabawę najpierw dobierały materiały w ten sposób, aby uzyskać zadowalający efekt. Niestety - potem nie mogły się zdecydować na jeden, określony wzór :-D Tak więc sporo czasu poświęciły na przekładanie, dobieranie i kombinowanie...


Jeżeli dzieci zdecydują się, jak powinna wyglądać ich maska, sięgają po igłę. I tutaj zaczyna się kolejna niespodzianka - maluchy bez obaw mogą same nawlec gigantyczną igłę. Przewlekanie przez materiał nie jest trudne - na szablonach zostały wycięte odpowiednie otwory, które ułatwiają pracę. W naszym przypadku nie obyło się jednak bez pomocy osoby dorosłej - wiązanie supełków przekroczyło możliwości dzieci (nitka musi być odpowiednio naciągnięta).


Jeżeli dzieci mają problem z zszywaniem materiałów (albo wolą pominąć ten etap), zawsze można sięgnąć po pistolet z klejem na gorąco. Nie ukrywam jednak, ze szycie jest przyjemne i pouczające (precz z lenistwem), a maski wyglądają uroczo, gdy widoczne są na nich linie z cieniowanych nici.


Maski to doskonały dodatek do przebrania karnawałowego. Rafał już planuje strój "Tajemniczego Pana" (podejrzewam, że chce przebrać się za magika). Ola ma tysiąc pomysłów, a bal już w piątek... Może przebranie liska przypadło by jej do gustu?


Fabryka masek, to wyjątkowy produkt, który nie tylko zajmie dzieci na długie godziny, ale pozwoli im stworzyć wymarzoną maskę (która może służyć do zabawy na co dzień, ale także idealnie nada się na wszelkiego rodzaju bale). Dobrze jest uczyć dziecko, że najpiękniejsze rzeczy to te, które tworzymy samodzielnie - nie muszą być idealne. Ważne, że są unikatowe i oddają po części nasz charakter.

Fabrykę masek możecie zakupić w sklepach AUCHAN w cenie ok. 40zł.
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger