Tupcio Chrupcio - czyli rozwiązujemy problemy z pomocą książek.

Tupcio Chrupcio - czyli rozwiązujemy problemy z pomocą książek.

   Tak jak już kiedyś wspominałam, książki nie tylko wzbogacają zasób słownictwa i rozbudzają wyobraźnię, ale także kształtują odpowiednie wartości, oraz pomagają rozwiązać problemy, z jakimi zmagają się dzieci. Wystarczy sięgnąć po książki tematyczne: np. "Franklin boi się ciemności", "Laszlo boi się ciemności" czy "Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję!" - i zmierzenie się z lękiem staje się znacznie prostsze.
   Tupcio Chrupcio, to seria, która została stworzona z niezwykłą starannością. Aż wstyd przyznać, ale pojawiło się wiele książek, których jakość znacznie spadła - za to autorzy i wydawnictwa zaczęły nastawiać się na zysk. I zamiast książkę dopracować, wytężyć nieco umysł i wydać tak samo dobrą część, jak pozostałe - już po miesiącu szykuje dla nas nowość. Nowość nudną, monotonną i praktycznie niczym się nie wyróżniającą. Książka sprawia wrażenie szkolnego podręcznika, a nie literatury dziecięcej, która powinna przede wszystkim zaciekawić i przykuć dziecięcą uwagę. Kilka zabawnych ilustracji ma odwrócić naszą uwagę od pustki bijącej od książki. Ciekawa jestem, czy już się z tym spotkaliście?
   No, ale wracając do tematu. Tupcio Chrupcio ma sporo części - i każda posiada ten sam charakter: ujmujące ilustracje, ciekawie napisana treść. Są to książki, po które sama chętnie sięgam (a jak zdarzy się, że dzieci zasną nim zdążę doczytać bajkę do końca, to sama po cichu dokańczam lekturę). Tak więc nie podzielę części na lepsze i gorsze - jak dla mnie wszystkie są doskonałe!
   Zachęcam więc do czytania. A oto wykaz niektórych książek, jakie można znaleźć w księgarniach:

- "Tupcio Chrupcio Nie chce spać"
- "Tupcio Chrupcio Kapryśna myszka"
- "Tupcio Chrupcio Nie chce jeść"
- "Tupcio Chrupcio Jest kłamczuszkiem"
- "Tupcio Chrupcio Przedszkolak na medal"
- "Tupcio Chrupcio Ja się nie boję!"
- "Tupcio Chrupcio Żegnaj pieluszko"
- "Tupcio Chrupcio Urodzinowy prezent"

Seria:                Tupcio Chrupcio
Autor:  Piotrowska Eliza
Wydawnictwo:  Wydawnictwo WilgaCopyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger