Naklejkowy świat - Zwierzęta w domu i Zwierzęta w dżungli.

Naklejkowy świat - Zwierzęta w domu i Zwierzęta w dżungli.

Moje dzieci uwielbiają naklejki. Ola tworzy z nich małe dzieła sztuki - przykleja kilka nalepek, a następnie dorysowuje tło, tworząc barwne ilustracje. Rafałek najczęściej przykleja je do swojego albumu, z którym dumnie paraduje w ciągu dnia.

   Naklejkowy świat, to seria książeczek edukacyjnych, zawierających ponad 400 naklejek. Książeczki są podzielone na kategorie tematyczne, więc z całą pewnością każda pociecha znajdzie takie, które wzbudzą jej zainteresowanie (chociaż moje dzieci miały problem z określeniem, które najbardziej im się podobają - pod dłuższym namyśle zgodnie stwierdziły, że... wszystkie). Dzisiaj zaprezentuję dwa tytuły, ale warto zapoznać się także z pozostałymi:
- Zwierzęta w domu
- Zwierzęta w dżungli
- Ulubione dinozaury
- Zwierzęta w zagrodzie


   Zwierzęta w domu i Zwierzęta z dżungli, to masa dobrej zabawy zarówno dla rodziców jak i dzieci. Pociechy szybko nauczą się nowych nazw zwierząt oraz poznają ich naturalne środowisko. Dla mnie najbardziej istotnym elementem zabawy, okazało się prawidłowe naklejanie zwierzątek. Prosiłam Rafałka, aby przykleił np. małpę pod gałęzią, motylka nad kwiatkiem, rybkę obok hipopotama itp. Oprócz zabawy mieliśmy więc mnóstwo zadań edukacyjnych, które niosły nam ogromną radość (niosły, bo zbiór 400 naklejek błyskawicznie się wyczerpał). 


Książeczka składa się ze specjalnie przygotowanych stron, które stanowią tło dla naklejkowego świata. Do każdej strony są odpowiednio przypisane naklejki (warto zwrócić na to dziecku uwagę, nim w wielkiej radości, zacznie przyklejać wszystko gdzie popadnie). Oczywiście - Ola ściśle trzymała się instrukcji, a Rafałek dał się ponieść twórczej fantazji.


Książeczki idealnie nadają się do zajęcia dziecka w czasie np. dłuższej podróży, czy posiłku spożywanego poza domem. Nie wiem, czy tylko ja, jako rodzic, mam to wyjątkowe szczęście, że posiłek dziecka zawsze serwowany jest wcześniej. I nim ja otrzymam swoje danie, dziecko kręci się niespokojnie na krześle - najedzone do syta... Wystarczy jednak wyjąć zajmujące zadania, a pociecha jest gotowa wyciszyć się i dać nam zjeść posiłek w ciszy i spokoju.


Tytuł:Naklejkowy świat. Zwierzęta w domu; Zwierzęta w dżungli
Seria:Naklejkowy świat
Autor:Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:Wydawnictwo WilgaCałą serię zdecydowanie polecamy! 


Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIKCopyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger