Akademia mądrego dziecka - Kto tutaj pracuje?

Akademia mądrego dziecka - Kto tutaj pracuje?

Wstrętne, paskudne okulary. Przechylam zmęczona głowę czując ciężar szkieł. No z tak dużą wadą, to trudno raczej o jakieś nowoczesne szkła. Mam 11 lat. I tak dużą wadę wzroku, że nie rozróżniam ludzi, którzy siedzą naprzeciwko mnie. Otrząsam się z niemiłych wspomnień - teraz szkła praktycznie nic nie ważą, a oprawki są modne i eleganckie. Mimo tego nadal są dzieci, które nie potrafią zaakceptować faktu, że muszą nosić okulary.

Każdy poranek rozpoczynam od założenia szkieł kontaktowych. Oczywiście w witrynie, za pięknie podświetlaną szybką, leży futerał z okularami. A przynajmniej okulary powinny się w nim znajdować - bo ostatnie pół roku przeleżały wciśnięte za grzejnikiem. Nie odczułam jednak ich braku. Wolę nosić soczewki - bo mam astygmatyzm, bo już dość nosiłam okulary, bo w okularach psuł mi się wzrok. Ola z utęsknieniem zerka na okulary. Oj - marzy jej się jakaś drobna wada wzroku, aby mogła paradować w pięknych patrzałkach. Na darmo - odwiedziliśmy kilku okulistów i wada wzroku została wykluczona. Kiedy już przejrzeliśmy jej knowania, zaproponowałam, że kupimy jej tzw. zerówki. Śmiertelnie się obraziła i od tamtej pory przestała narzekać na podwójne widzenie, zamazane kontury, czarny obraz i bóle oczu. Wszystkie objawy powodował widok nowej uczennicy - która nosiła śliczne okulary. 

Dla niektórych dzieci noszenie okularów jest prawdziwą katorgą - doskonale je rozumiem. Przypadkiem natrafiłam jednak na książkę, która może im pomóc zaakceptować przykry obowiązek. W serii "Akademia mądrego dziecka" ukazała się wyjątkowa książka, która pozwala spojrzeć na okulary w zupełnie innym, lepszym świetle.


"Kto tutaj pracuje?", to zbiór wierszyków przedstawiających rozmaite zawody. Oczywiście głównymi bohaterami naszej książeczki, są zwierzątka, które noszą okularki. Nie są tym faktem zbytnio przejęte - noszenie okularów traktują jako rzecz przyjemną i naturalną. Taką, która pomaga im w lepszy i dokładniejszy sposób wykonywać swoją pracę.


Książeczka jest gruba i posiada fakturę odpowiednią dla młodszych pociech - dzięki niej mamy pewność, że lektura nie ulegnie zbyt szybkiemu zniszczeniu nawet, jeżeli dziecko będzie miało ochotę na nieco bardziej ożywione przeglądanie stron. Ponad to na każdej stronie znajdziemy zabawne, żółte oprawki, które przyciągają uwagę. Dzieci będą zachwycone nie tylko ciekawą grafiką, ale także hipnotyzującą treścią. Bowiem wierszyki są zabawne i czyta się je niezwykle przyjemnie.


Teoretycznie książka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, ale według mnie idealnie nadaje się również dla starszych pociech. Mamy tutaj przedstawionych tyle ważnych osób, które wykonują niezwykłe zawody, że dzieciom udowodnimy jedną, istotną rzecz - noszenie okularów nie ogranicza nas w żaden sposób.
Tytuł:Akademia mądrego dziecka. Kto tutaj pracuje?
Seria:Akademia mądrego dziecka
Autor:Dmitroca Zbigniew
Wydawnictwo:Egmont Polska Sp. z o.o.
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger