Smocza Straż - Gniew Króla Smoków.

Smocza Straż - Gniew Króla Smoków.

Spławik lekko podryguje, a ja w napięciu ściskam wędkę. Nagle do wody wpada duży kamień, zakłócając wszechobecną ciszę. 
- Rafał! Co robisz?! - syn szeroko otwiera oczy ze zdziwienia.
- No jak to co? Płoszę najady... 
No tak... Rozpoczynamy Serię "Baśniobór".Seria "Baśniobór", a także jej kontynuacja "Smocza straż", to jedna z najlepszych książek fantasy dla dzieci i młodzieży. Muszę przyznać, że żadna inna lektura nie działała tak na wyobraźnie moich pociech: wystarczyło, że dostrzegli kamienną żabę, a już szturchali się znacząco, zachęcając do jej karmienia (w jednej z części figurka żaby po nakarmieniu ożywała i starała się dopaść osobę, która podała jej smakołyk); wieczorami często snuli wizje nocy kupały (w której wszystkie magiczne stworzenia mogą bez problemu buszować poza ustalonymi granicami); a najady, wciągające ludzi dla zabawy w odmęty wód stały się ich... ulubionymi postaciami. No, ale nie zapominajmy jeszcze o groźnych smokach, wróżkach, satyrach, baśniowych rezerwatach, artefaktach i gigantycznej krowie, która daje wyjątkowe mleko o magicznych właściwościach. Co jeszcze bardziej może zachęcić do sięgnięcia po tą wspaniałą lekturę? Może ogromny napis w dziecięcym pokoju:"Przed wejściem wypij mleko..."

Bo właśnie ten napis, który rzuca się w oczy po wejściu do pokoju dowodzi, jak bardzo dzieci zafascynowane są niezwykła serią, którą dzisiaj recenzuję :-)Smocza Straż - Gniew Króla Smoków. 
Brandon Mull
Wydawnictwo Wilga

Kedra i Seth znaleźli się w nielada tarapatach. Jako prawowici opiekunowie Gadziej Opoki, otrzymują zaproszenie od Króla Smoków, na wyjątkową ucztę. Chociaż podejrzewają, że Celebrant nie ma dobrych zamiarów, nie spodziewają się, że po zakończeniu biesiadowania, władca wypowie im wojnę. Dzieci muszą szybko dotrzeć do twierdzy Czarnodół, aby ukryć się przed wrogami i stawić czoło wojnie. Sprawy jednak mocno się komplikują. Kto okaże się sojusznikiem w tych ciężkich czasach? Czemu smoki emanują taką pewnością siebie? Czyżby miały jakiś sekretny plan? Czy Kendra i Seth dadzą radę zgromadzić wokół siebie sojuszników i pokrzyżowac plany Smoczego Władcy? I jaką rolę odegrają nowi bohaterowie książki...?

Zdecydowanie polecamy!
Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger