"Co i gdzie" - seria Mali odkrywcy Trefl.

"Co i gdzie" - seria Mali odkrywcy Trefl.

   "Co i gdzie" to układanka edukacyjna, która nie tylko pozwala dziecku na doskonalenie zdolności manualnych, ale także poszerza jego wiedzę. Seria polecana jest dla dzieci w wieku 2-6 lat, tak więc nasze najmłodsze pociechy mogą zacząć ćwiczyć nie tylko układanie puzzli, ale także po raz pierwszy zmierzyć się z zadaniami logicznymi. 

   Naszym zadaniem jest dopasowanie elementów do tematycznych obrazków: placu zabaw, lasu, sklepu oraz wsi. Zanim więc dziecko ułoży odpowiedni element, musi zastanowić się, do jakiego obrazka powinno go dołączyć. Do gry załączona jest instrukcja z propozycjami zabaw dla jednej bądź wielu pociech. Rafałek jednak bardzo lubi układać puzzle w pojedynkę, czasem poruszając tematy związane z widokami na planszach.
   Wszystkie elementy gry wykonane są bardzo solidnie - co przy najmłodszych graczach jest niezwykle istotnie. Warto też wspomnieć, że puzzle z danej kategorii np. lasu, pasują w każde miejsce, bez względu na to, w jakiej kombinacji je ułożymy. Np. zając, grzyb, wiewiórka - grzyb, zając, wiewiórka itp. Ma to ogromny wpływ na zabawę - która jest niezwykle przyjemna i nie powoduje u dziecka frustracji z powodu niezrozumiałych zasad (dość często spotykam układanki, gdzie elementy MUSZĄ leżeć obok siebie w ustalonej kolejności - ciężko dziecku wytłumaczyć, czemu chleb musi leżeć obok bułki, a bułka - obok chałki).

Grę zdecydowanie polecam - zwłaszcza, że cena jest niezwykle kusząca :-)

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy! 


Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger