QUIZ ZOOLOGICZNY - profesor Granna poleca.

QUIZ ZOOLOGICZNY - profesor Granna poleca.

Odczytuję pytanie, a na mojej twarzy pojawia się przebiegły uśmiech - Ola i Rafał starają się po mojej minie wywnioskować, jaka odpowiedź jest prawidłowa. Na darmo - nie mam zielonego pojęcia, który strzał będzie celny...



QUIZ ZOOLOGICZNY, to ciekawa gra dla miłośników zwierząt. Zawiera aż 360 pytań i muszę potwierdzić, że większość z nich jest dość... zaskakująca. Sięgając po grę, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że moja wiedza dotycząca zwierząt jest taka uboga. No, ale mam szansę nadrobić zaległości. Podejrzewam jednak, że dzieci (które bardzo lubią oglądać wraz z babcią filmy przyrodnicze), mają nade mną druzgocącą przewagę.


W grze, poza zaskakującymi pytaniami znajdziemy kolorowe żetony. Część z nich będzie służyć do punktowania naszych odpowiedzi, natomiast te większe - do oznaczania, które rozwiązanie obstawiamy.


Zanim przystąpimy do gry, wybieramy trzy żetony (A, B, C) z wizerunkiem zwierzaka np. dzika. Każdy z graczy otrzymuje też żetony z nominałami: 1, 2, 3. 


Jeden z graczy czyta na głos pytanie, następnie pozostali uczestnicy zabawy obstawiają, która odpowiedź jest prawidłowa. Jeżeli nie jesteśmy pewni odpowiedzi, możemy postawić najniższy nominał, czyli jeden żeton. Jeżeli nasza odpowiedź okaże się prawidłowa - otrzymamy z "banku" sumę obstawionych punktów. W przypadku, gdy postawimy trzy żetony, a któryś z graczy odpowiedział nieprawidłowo - zgarniamy także jego pulę. Gdy nasza odpowiedź jest nieprawidłowa - nasze żetony wędrują do pudełka.


Jeżeli utracimy wszystkie żetony, przed każdą kolejną rozgrywką mamy szansę zdobyć jeden punkt, odpowiadając na pytanie z karty opatrzonej grafiką. Znajdują się tutaj pytania prostsze, a nieraz sama grafika naprowadza nas na prawidłowe rozwiązanie zadania.


Gra przewidziana jest dla dzieci od 8 roku życia. Rafałek jednak sprytnie obstawiał odpowiedzi (kierując się chyba jakąś intuicją i wrodzonym szczęściem) i rozłożył starszą siostrę na łopatki, automatycznie wprawiając w kompleksy zarówno mnie jak i Olę. Ot - sprawiedliwość. 


Gra poszerza wiedzę na temat zwierząt, podsyca zainteresowanie otaczającym nas światem i uczy oceniać własne możliwości. Doskonale nadaje się jako gra rodzinna. Po zakończonej rozgrywce, warto sięgnąć po encyklopedię zwierząt i poczytać na temat osobników, które wzbudziły nasze zainteresowanie.











Za wsparcie w realizacji wyzwania, a także wszystkie materiały informacyjne oraz gry, przeznaczone do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Granna.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger