"Filomena. Najpiękniejszy rysunek" - nie przestajemy marzyć!

   "Filomena" to bardzo wyrazista książka. Po raz pierwszy spotkałam się z ilustracjami, które tak dokładnie oddają uczucia znajdujących się na nich postaci. Gniew, żal i nadzieja - ilustracje doskonale odzwierciedlają atmosferę tekstu.


   Książkę czyta się bardzo przyjemnie - Rafał uwielbia fragmenty, gdy dziewczynka krzyczy, swoim wrzaskiem płosząc królicę Piruetkę. Wybucha wtedy tym swoim urywanym, szczerym śmiechem, który powoduje, że moje serce się topi. Więc czytam znowu... i znowu... i znowu. Aż Rafał zerka na mnie z wyczekiwaniem.
   W tej części książki zmierzymy się z kilkoma problemami, z którymi zmagają się zarówno dzieci jak i... dorośli. Pierwszym jest zbieranie/wyrzucanie dziecięcych rysunków (ha - ja  najładniejsze gromadzę w dużych kartonach na strychu i pod łóżkiem - nawet nie wiecie, jak wielkie zbiory już posiadam). Drugim - czym są marzenia i czy wszystkie muszą zostać zrealizowane. Nie jest to łatwe zagadnienie i z pewnością książka pomoże nieco inaczej na nie spojrzeć, zarówno rodzicom jak i ich pociechom. Zdecydowanie polecam!

Tytuł: "Filomena. Najpiękniejszy rysunek"
Wydawnictwo: G+J
Autor:         Simon Quitterie , Richard Laurent
Tłumaczenie:  Kocowska Barbara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger