Gra karciana FC BARCELONA - czyli gramy z tatą.

   Są gry, które warto zabrać ze sobą w trasę - umilają czas, a także pomagają przetrwać w kryzysowych sytuacjach. Między innymi to momenty, gdy musimy jakoś zapanować na dzieckiem, a nie jest to łatwe - bo pociecha ma zacznie ograniczoną zdolność usiedzenia w jednym miejscu. W takich wypadkach warto zaopatrzyć się w grę karcianą.

   FC BARCEONA to gra oparta na prostych zasadach. Mamy talię kart z postaciami piłkarzy - każdy z naszych zawodników ma wyszczególnione kategorie:
- Atak
- Obrona
- Wzrost
- Występy dla FCB
- Bramki dla FCB
- Mecze międzynarodowe

   Karty rozdajemy pomiędzy graczami. Układamy je w porządny stosik i trzymamy w ten sposób, aby widzieć tylko pierwszą z góry. Zapoznajemy się z wartościami widocznymi na karcie, po czym podajemy nazwę kategorii i głośno ją odczytujemy. To samo robi reszta graczy. Najwyższa wartość, to Zwycięzca rundy! Osoba, która wygrała, rozpoczyna kolejną turę i to ona wybiera Kategorię. Wygrywa osoba, która zbierze wszystkie karty.

   Jak widać, gra nie jest skomplikowana (sugerowany wiek 5+) i idealnie nadaje się dla miłośników piłki nożnej. Ja zdecydowanie polecam tatusiom - gra, choćby karciana, z pewnością ucieszy Waszych małych sportowców. Ponad to, na każdej karcie znajdziemy interesujące wiadomości, dotyczące piłkarzy - informacje są napisane w sposób zwięzły, ale interesujący. 
   Pamiętajcie, że wspólne granie z dziećmi, bardzo zacieśnia więzy rodzinne. Warto więc znaleźć czas i przy kawie rozegrać z pociechą "Meczową Partyjkę". Jeżeli przyjedziecie przed czasem na wywiadówkę, musicie czekać godzinę w kolejce do lekarza, albo właśnie trwa przerwa reklamowa, to nadszedł idealny moment, aby sięgnąć po karty. Gra trwa ok. 15 minut, więc z pewnością znajdziecie czas, który możecie poświęcić dziecku. Zdecydowanie polecam!

   Za możliwość recenzji gry dziękuję:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger