Prezent na Wielkanoc - jakie gry warto wybrać.

Jeżeli ktoś z Was nadal zastanawia się, co podarować swojemu dziecku na Wielkanoc, to zapraszam do przeczytania naszych propozycji.
Jeżeli interesuje Cię szczegółowa recenzja gry, wystarczy, że klikniesz na obrazek z grafiką przedstawiającą wybraną planszówkę (automatycznie nastąpi przekierowanie na odpowiednią stronę).


  • Monopoly Disney - odkąd gra zawitała w naszym domu, Ola zaczęła znacznie lepiej liczyć. Wydawanie reszty z banknotów o nominałach 50, 100 czy 200 stało się dla niej znacznie prostsze (a należy pamiętać, że ma dopiero 6 lat). Gra ma piękną oprawę graficzną - pionki w dalszym ciągu budzą mój zachwyt, a sama planszówka leży w zaszczytnym miejscu na dolnym piętrze (co oznacza, że gramy w nią często i nie ma sensu upychać ją do zbiorów).
  • Nie śmiej się! - to gra, która z pewnością rozpogodzi deszczowe dni. Radość z zabawy czerpią zarówno dzieci jak i dorośli - ponad to gra rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także poprawia kondycję (bo aby pokazać niektóre z haseł, należy się nieźle nagimnastykować).
  • Zosia i jej ZOO - teoretycznie gra ma elementy rywalizacji, ale w przypadku ratowania zwierząt, trudno ową rywalizację odczuć. Dzieci skupiają się na pomaganiu zwierzątkom, kibicują sobie nawzajem i podpowiadają. Gra dostępna jest w pakiecie z książką - także wieczorem można zasiąść do lektury i ciszyć się rodzinną atmosferą.  • Spaghetti - gra cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego - okiełznanie uciekających klopsów budzi takie salwy śmiechu, że każdy ma ochotę spróbować swoich sił w owej grze. Spaghetti to po prostu gwarancja dobrej zabawy!

  • Hexx -podarunek będzie strzałem w dziesiątkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Gra oparta jest na prostych zasadach, a sama rozgrywka jest błyskawiczna. Nie myślcie jednak, że bezmyślność i roztargnienie pozwolą wam odnieść zwycięstwo. W tym wypadku trzeba liczyć na spory zasób umiejętności m.in. doskonałą pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętność skupiania uwagi na... własnych kartach.


  • Mistakos - gra jest chyba każdemu dobrze znana. Naszym zadaniem jest układanie krzesełek w taki sposób, aby utworzyły solidną wieżę. Krzesełka układamy naprzemiennie (na zmianę z przeciwnikami).Wygrywa oczywiście osoba, która jako pierwsza pozbędzie się swoich mebelków. 


  • Smok Obibok - gry Smoka Obiboka, to pozycje dla najmłodszych graczy. Trudno mi wymienić jeden konkretny tytuł, który podbije dziecięce serduszka. W naszym przypadku wszystkie gry z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Rafałek wprost je uwielbia i dopiero po odkryciu owej serii, zapałał miłością do gier planszowych.  • Lisek Chytrusek - najlepsza gra rodzinna z jaką miałam do czynienia. Zapewni zabawę na długie godziny - i z pewnością przypadnie do gustu dzieciom jak i rodzicom. Wystarczy podzielić się na drużyny, aby emocje sięgnęły zenitu. Tylko czemu mama zamiast jajkiem w środek tarczy celuje w głowę taty...?  • Dobble to szybka i emocjonująca gra wymagająca niezwykłej spostrzegawczości. Jej zasady są banalnie proste, a sama gra właściwie nie posiada żadnych granic wiekowych. Idealna jako gra rodzinna jak i imprezowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger