Mistakos - walczymy o stołki i... pniemy się w górę!

   Mistakos to gra, która potrafi zająć dzieci na wiele godzin. Najpierw grają wedle ściśle określonych zasad: i w duchu rywalizacji zaczynają piąć się do góry. Krzesełka ustawiają pokracznie - aby niepewny ruch przeciwnika zburzył całą konstrukcję. Ale z czasem reguły gry ulegają zmianie: i zaczynają ze sobą współpracować.

  Rafał dostrzega, że rozpakowuję Mistakos.
- Krzesełka! Uwielbiam krzesełka! - zdumiona szybko analizuję, czy miał styczność z tą grą. W końcu przypomina mi się jakaś miniaturowa wersja gry: z tandetnymi, miniaturowymi mebelkami. Dziwię się, że zachował ją w pamięci.
   Mistakos Trefla zdecydowanie jednak się różni do konkurencji. Krzesełka są duże i poręczne. Ponad to dzielą się na dwa typy: te, do których łatwo coś "dopasować", jak i te, które utrudniają wciśnięcie dodatkowego elementu.

   Przejdźmy jednak do podstaw:
 •  gra składa się z 24 krzesełek. Krzesełka dostępne są w trzech kolorach (czyli przypada 8 na jednego gracza). Tak jak już wspomniałam, mebelki dzielą się na dwa typy.
 • zasady gry można dopasować do własnych upodobań:
- wygrywa osoba, która jak najszybciej pozbędzie się swoich krzesełek
 - wygrywa osoba, która otrzyma najniższą liczbę punktów karnych (punkty karne, to liczba krzesełek, które w naszej turze spadną z głównego krzesełka).
- swobodne budowanie - czyli ułożenie wszystkich krzesełek.

   Gra przewidziana jest dla dzieci w wieku 5+. Rafałek jednak doskonale radzi sobie w grach zręcznościowych i szybko pozostawia Olę w tyle, co budzi jej bezgraniczne zdumienie. Po wielu zmaganiach postanawiają grać wspólnie. O dziwo - gra bez rywalizacji budzi tyle samo emocji.

Zdecydowanie polecamy!


 Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


Gra bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

4 komentarze:

 1. Są śliczne! Ale dla mojej 12-latki chyba zbyt proste? Jak uważasz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że gra nie może być prosta, bo sami kontrolujemy poziom trudności :-) Jeżeli chcemy, aby przeciwnikowi zawaliła się budowla, to ustawiamy krzesełko pod dziwacznym kątem. Warto zakupić i zobaczyć, czy przypadnie córci do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odpowiedź.
   Chętnie byśmy najpierw przetestowały ;-)

   Usuń
  2. No to zapraszam do nas :-D

   Usuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger