Dobble - szybka i emocjonująca gra.

   Dobble to szybka i emocjonująca gra wymagająca niezwykłej spostrzegawczości. Jej zasady są banalnie proste, a sama gra właściwie nie posiada żadnych granic wiekowych. Idealna jako gra rodzinna jak i imprezowa.

   Dobble to gra ukryta w małym, blaszanym pojemniku. Zajmuje więc niewiele miejsca i w dodatku jest odpowiednio zabezpieczona. Nawet jeżeli upchniemy ją do kobiecej torebki, to mamy pewność, że przetrwa podróż bez szwanku.
   W pudełku znajdziemy okrągłe karty - na każdej mamy przedstawionych siedem obrazków. Naszym zadaniem jest odszukanie dwóch identycznych symboli znajdujących się na naszych planszach. Co ciekawe - nigdy nie znajdziemy na jednej karcie dwóch takich samych obrazków. Zapewne w czasie rozgrywki nieraz oburzymy się, że w ogóle nic nie możemy znaleźć, ale po dłużej chwili z pewnością uda nam się odszukać taki sam symbol.
   Istnieje pięć głównych wariantów gry (chociaż sami zapewne wymyślimy także własne) - wybór zależy od naszych upodobań. Przedstawię dwa najbardziej popularne:

  • Studnia - gracze rozdają wszystkie karty pomiędzy sobą - jedną kładą na środku stołu. Teraz rozpoczyna się prawdziwa gonitwa. Jeżeli któryś z zawodników widzi taki sam symbol u siebie i na karcie położonej na stole, to swoją kartę wykłada na środek stołu, przykrywając poprzednią. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich kart.
  • Piekielna wieża - Każdy z graczy otrzymuje jedną kartę, reszta zostaje ustawiona w stosik na środku stołu. Gracze usiłują zdobyć jak najwięcej kart - jeżeli ktoś odnajdzie taki sam symbol na swojej karcie i tej, która leży na wierzchu stosu, to zabiera tą z wierzchu dla siebie. Wygrywa ta osoba, która uzbiera najwięcej kart. 
  Grę zdecydowanie polecam!

Gra Dobble - Wydawnictwo REBEL


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger