Detektyw przyrody - miasto, park, zoo.

   Jeżeli wiedza jest odpowiednio podana, to każde dziecko okaże się jej smakoszem. "Detektyw przyrody", to książka, która z pewnością zainteresuje nie tylko dzieci, ale także zaskoczy dorosłych. Znajdziemy w niej mnóstwo ciekawych informacji, barwnych naklejek i pytań, które utrwalą zdobytą wiedzę.

   "Detektyw przyrody - miasto, park, zoo" to książka, która pozwoli dzieciom zapoznać się ze zwierzętami, owadami i roślinami znajdującymi się naszym otoczeniu. Książka ma 48 stron i zawiera aż 209 naklejek. Co jest niezwykle istotne - pozwala na stopniowe przyswajanie wiedzy, a nie bezmyślne wyklejenie wszystkich załączonych naklejek.
   Na każdej stronie znajdziemy odpowiednio pogrupowane zagadnienia np. zwierzęta w parkach i ogrodach; krzewy w parkach; kolorowe drzewa w parkach itp. Tak jak już wspomniałam, przy każdym temacie znajdują się krótkie, łatwo przyswajalne przez dzieci informacje. Co jakiś czas natrafimy też na okienko z lupą: w tym miejscu czekają nas pytania, które podsumują zdobytą przez nas wiedzę.
   Książka jest zrobiona niezwykle estetycznie: pomimo ogromnej ilości elementów, nie dostaniemy oczopląsu. Kolory poszczególnych gatunków zwierząt i roślin, są idealnie odwzorowane, zgodnie z ich rzeczywistym obrazem. Warto też wspomnieć, że na ostatniej stronie znajdziemy czytelny spis treści - jeżeli poszukujemy np. pigwy - wystarczy, że zajrzymy do spisu, który naprowadzi nas na odpowiednią stronę.
   Książkę zdecydowanie polecam! Podejrzewam, że będzie nam towarzyszyła cały rok. Jest lekka i poręczna -  już puszczam wodze fantazji, wyobrażając sobie cudowne chwile spędzone wraz z dziećmi w podróży. Mam nadzieję, że w parku odnajdziemy wszystkie z zaznaczonych roślin. Bo największą radością będzie stopniowe przyklejanie naklejek: po uprzednim odnalezieniu danego obiektu.

Książka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Za możliwość recenzji książki dziękuję Agencji Wydawniczej AWM.

Tytuł:Detektyw przyrody. Miasto. Park. Zoo
Autor:Dzwonkowski Robert
Wydawnictwo:Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger