Multimedialna Malowanka -słuchaj, oglądaj i maluj!

   Zanim przystąpię do pracy, staram się odprężyć i zrelaksować. Rozsiadam się wygodnie w fotelu z filiżanką herbaty, zakładam słuchawki, aby odciąć się od rozgardiaszu, jaki panuje wokół. Bo chociaż dzieci już przeważnie śpią, rozprasza mnie każdy szmer. Niestety - mimo absolutnej ciszy, ciężko jest pozwolić odejść napięciu, jakie zgromadziło się w ciągu dnia. W takich momentach z pomocą przychodzi Multimedialna Malowanka Beaty Pawlikowskiej.

   Multimedialna Malowanka, to nowość na rynku i na jej temat nie widnieje zbyt wiele opinii. A z tą pozycją naprawdę warto się zapoznać - nie jest to kolejna "kolorowanka" dla zestresowanych dorosłych, a pozycja, która naprawdę pozwala się zrelaksować i zaczerpnąć nieco inspiracji. 
   Po ciężkim dniu trudno jest zebrać się w sobie i przystąpić do pracy umysłowej. Myśli uciekają, stres nie pozwala sklecić sensownego zdania, a o twórczej pracy nawet nie wspomnę. Multimedialna Malowanka, to zbiór zabierający wszystkie potrzebne elementy do przywrócenia wewnętrznej równowagi. Znajdziemy tutaj wzory do kolorowania, które zajmą nasze roztrzęsione dłonie i zdejmą z naszym ramion ciężar stresu; znajdziemy tekst piosenek w oryginalnym języku jak i przetłumaczone na nasz język ojczysty - skupimy się na tekście i analizie słów - słów, które potrafią odmienić nasz depresyjny tok myślenia; znajdziemy odpowiednio dobraną muzykę, która przepełni nas nadzieją, odwagą i energią niezbędną do działania. Śmiało! Otwórzmy nasze malowanki z duszą, aby przyjrzeć się temu niezwykłemu zbiorowi.
   Tak jak już wspominałam, książka jest wyjątkowa. Zanim jednak przystąpimy do zapoznania się z jej zasobami, ściągnijmy na telefon komórkowy (lub inne urządzenie mobilne) aplikację Tap2C. Pozwoli nam ona odsłonić dodatkowe atrakcje, które ukrywa malowanka. Po zainstalowaniu aplikacji, wystarczy zeskanować fragment obrazka dostępny w książce, aby na naszym urządzeniu wyświetliły się różnego rodzaju ciekawostki (m.in wypowiedzi autorki Beaty Pawlikowskiej), a także teledyski z muzyką, która stanie się dla nas inspiracją do dalszego działania.


   Jeżeli mamy już wszystko przygotowane, możemy przystąpić do działania i rozpocząć naszą twórczą podróż. Utwory muzyczne zostały starannie wybrane po to, aby pozwalały człowiekowi odżyć i naładować się pozytywną energią.  Książkę zdecydowanie polecam. Naprawdę pomaga zaczerpnąć energię, optymizm i twórczą wenę potrzebną nie tylko do dalszej pracy, ale także do przeżycia kolejnego, wyczerpującego dnia. Doskonale nadaje się dla ukojenia nerwów przed snem, pomaga zapanować nad stresem przed ważnym egzaminem, czy też pozwala zebrać myśli w pracy. W serii Malowanki z duszą, znajduje się także wiele innych, ciekawych tytułów (dokładna lista znajduje się w poniższej galerii zdjęć).

   Za książkę Multimedialna Malowanka, a także inne, świetnie dobrane materiały przeznaczone do recenzji, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Multimedialna Malowanka - Moje ulubione szczęśliwe piosenki
Seria: Malowanki z duszą
Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Edipresse Książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger