Paleta Wyprawka Pierwszoklasisty - czyli edukacja i zabawa na wyciągnięcie ręki.

  

Paleta Wyprawka Pierwszoklasisty, to produkt, na który natknęłam się przypadkiem. Nie namyślając się długo, zakupiłam pakiet podstawowy (koszt ok 55-65zł), oraz dodatkowe tarcze z zadaniami (12 tarczy kosztuje 15-20zł). Od razu wiedziałam, że zakup był strzałem w dziesiątkę. Sama paleta zrobiona jest z drewna najwyższej jakości, do tego dołączone krążki pełne oraz "z dziurką" - jak określają je dzieci. Kolory są odpowiednio nasycone - jedynym minusem jest kolor pomarańczowy, który jest o niewielką tonację jaśniejszy od barwy czerwonej. Dla starszej córeczki rozróżnienie owych barw nie stanowi najmniejszego problemu, dla mojego trzylatka - jest już pewnym wyzwaniem.
   Tak jak już wspomniałam, paleta jest bardzo rozbudowana. Składa się z mnóstwa ćwiczeń, które są odpowiednio pogrupowane:
- matematyka
- środowisko
- dla przedszkolaków
- nauka czytania itp.
   Dodatkowe tarcze ćwiczeń można dokupywać - tak jak już wcześniej wspomniałam, ich cena nie jest wygórowana, bo wynosi ok.15-20zł).
 Rafałek doskonale daje sobie radę z paletą dla przedszkolaków, ale rozwiązuje też ćwiczenia z innych tablic. Gdyby ktoś więc zastanawiał się, jaki wiek jest idealny na zakup palety, to zdecydowane polecę wiek od 3 lat. Pierwsza godzina oswajania się z paletą, polega na wytłumaczeniu dziecku, że czerwony krążek nie oznacza, że ma go położyć obok obrazku czerwonego jabłka. Dla młodszych dzieci jest to strasznie myślące, ale kiedy uda im się załapać podstawowy schemat, to potem nie ma problemu z resztą. Najważniejsze, to na pierwszy rzut nie wystawiać tarczy z kolorami - choćby nie wiem jak dobrze dziecko owe kolory znało. Inaczej pociecha może poczuć się nieco sfrustrowana.
  
  Paleta Wyprawka Pierwszoklasisty - Wydawnictwo Epideixis

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger