"Pluszaki Rozrabiaki" - czyli co kryje się w dziecięcej głowie.

  "Pluszaki Rozrabiaki", to gra, która niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię. Pozwala także pozbyć się lęków, dodaje pewności siebie, ćwiczy pamięć i bardzo wzbogaca dziecięcy zasób słownictwa. Gra składa się z obustronnych planszy, oraz mniejszych elementów przedstawiających przeróżne przedmioty, które musimy wpleść w nasze opowiadanie. Zapewniam was, że nie jest łatwo wymyślić historyjkę z udziałem pirackiego okrętu i śniegowego bałwana. A jeszcze trudniej jest owe opowiadanie odtworzyć.
  Grę można wykorzystać na wiele sposobów - jeżeli zależy nam, aby nasza pociecha powiedziała, co ją gnębi, wystarczy, że sami w jakiejś historyjce napomkniemy o strasznym włamywaczu, który chciał ukraść ze sklepu zabawki. Dzieci mają tendencję do naśladowania - zaraz powinny podać swój własny lęk, z którym się zmagają. A może jakieś problemy w szkole? Czasem dziecko jest zbyt nieśmiałe, aby coś wyznać - a przy grze może powiedzieć mimochodem coś, co od dłuższego czasu je gnębi. Tak więc gry - to nie tylko element edukacyjny - gry planszowe pozwalają nam zacieśnić wspólne więzy, znaleźć nić porozumienia i czerpać radość ze wspólnej zabawy.
  "Pluszaki Rozrabiaki" - opowieści z podróży, to gra dla dzieci w wieku od 4 do 104 lat. Oczywiście kategoria wiekowa uzależniona jest od dziecka: jego zainteresowań, temperamentu. Dla jednych pociech będzie to gra doskonała, dla innych - wymagająca zbyt wielkiego skupienia i uwagi. Rafałek (3,5 roku) bardzo lubi w nią grać, a jego historie przyprawiają mnie o ataki tak silnego śmiechu, że długo po zakończeniu gry, wspominam jego absurdalne pomysły.
 
  "Pluszaki Rozrabiaki" - opowieści z podróży. Wydawnictwo Egmont. Cena 35-50zł.


Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger