Gramy i... czytamy - Urodziny Tappiego.

   Podczas targów w Gdańsku, mieliśmy okazję zapoznać się z naprawdę ciekawymi pozycjami przeznaczonymi dla dzieci. Dzisiaj zaprezentuję grę dla pociech, które są wiecznie w ruchu. Takich wiercipiętek, które nawet w czasie gry kręcą się, turlają i błądzą myślami we własnym świecie. 

   Jeżeli Wasza pociecha nie zna jeszcze Tappiego, to warto ją z nim zapoznać. Tappi to wiking, który mieszka w Szepczącym Lesie. Jest postacią przyjacielską i dobroduszną. Otoczony grupą przyjaciół, przeżywa przygody pełne magii. Każda historia przekazuje dzieciom ważne wartości - most, który okazuje się największym skarbem Szepczącego Lasu; czarodziej, który z powodu złego humoru (spowodowanego głodem i niewyspaniem) złośliwie krzywdzi mieszkańców; wilki, które nie są wcale tak niebezpieczne, jak wskazują pozory - te wszystkie opowiadania szybko wnikną do dziecięcych serc, zmieniając świat na lepsze.
   Urodziny Tappiego, to cały pakiet szczęścia - zawiera książkę, memory oraz grę planszową, przy której mamy okazję się nieco wyszaleć. Zasady gry nie są skomplikowane - grupa przyjaciół chce dotrzeć na urodziny tytułowego bohatera. Żeby to zrobić, musi oczywiście dotrzeć do mety. Po planszy poruszamy się wybranym pionkiem - i przesuwamy się o ilość wyrzuconych oczek. Na naszej drodze czekają nas jednak zadania - czasem musimy odnaleźć jakiś obiekt znajdujący się na planszy, czasem odpowiedzieć na pytanie; a innym razem... zażyć odpowiednią dawkę ruchu np. robiąc pajacyki, przysiady itp.
   Gra dostarczy naprawdę dużo radości dzieciom jak i ich rodzicom. Oprawa graficzna urzeka ciepłymi kolorami i perfekcyjnie dopracowanymi detalami. Plansza jest niezwykle trwała i solidna - a przy dzieciach jest to niezwykle istotne. Ponad to książka... - książka jest naprawdę warta uwagi. Dawno nie czytałam czegoś równie pozytywnego - idealnie nadaje się do czytania dzieciom przed pójściem spać. Odkąd sięgam po przygody Tappiego, dzieci śpią spokojniej i nie narzekają na nękające ich koszmary. Zdecydowanie polecam!

   Polecam też grę "Zosia i jej ZOO", która również ukazała się w cudownym pakiecie. Recenzję gry znajdziecie: TUTAJ.
   Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Autor: Anna Sobich-Kamińska
Ilustrator: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Zielona SowaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger