Gramy w... Skojarzenia firmy TREFL.

   Gra w Skojarzenia, to dość skomplikowana układanka przeznaczona dla dzieci w wieku od 4-7 lat. Oczywiście wiek jest kwestią umowną - z całą pewnością niektóre pociechy w wieku 3 lat doskonale poradzą sobie z segregowaniem ogromnej ilości obrazków, a następnie układaniem 3-elementowych puzzli.
   Rafałek rzucił się łapczywie na układankę, ale jego entuzjazm nieco osłabł, gdy natrafił na pierwszy problem: co do czego może pasować...? Podjął jednak wyzwanie i samodzielnie ułożył obrazki, który tematyką wydawały mu się najbliższe. Ostatnio przechodzi bunt - i moją pomoc traktuje jako ostateczność. Tak więc spoglądał na mnie krzywo, czy oby nie przyjdzie mi do głowy podpowiadać, choćby najdrobniejszym gestem. Jeżeli do tego dojdzie, wstaje z grobową miną, głowę z lekka zadziera i odmaszerowuje na drugi koniec mieszkania. Czasem oznajmiając smutnym głosem:
- Obraziłem się.
   Ale wracając do gry... Jak widzicie samo ułożenie puzzli nie stanowi problemu. Natomiast dostrzeżenie odpowiednich, pasujących do siebie obrazków, jest już skomplikowane. Podczas gry popełniłam mały błąd: powinnam najpierw odłożyć połowę elementów, aby na widok wszystkich, Rafałek nie dostał oczopląsu. Następnym razem z pewnością część ukryję - gra stanie się nieco bardziej przejrzysta.
   Dzieci mają obłędną pamięć, więc szybko zapamiętają, jakie elementy powinny dopasować do danych puzzli. Z czasem będą robiły to coraz szybciej, ćwicząc sprawność manualną i koncentrację. Gra ma do zaoferowania wiele możliwości: przede wszystkim możemy o niej mówić. Obrazki są tematyczne: drzewo - jabłko - grusza; pies - buda - kość itp. W czasie gry możemy więc rozmawiać z dziećmi o poszukiwanych elementach. Będzie to doskonałą lekcją dla naszych pociech, a dla nas - miłym sposobem spędzania wspólnego czasu.
   Grę zdecydowanie polecam!

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


Skojarzenia - TREFL
1 komentarz:

  1. Mamy ta gre i jest świetna :)

    http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2017/01/najlepszy-przyjaciel-najmodszych-czyli.html

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger