Boggle Flash - niczym przenośne Scrabble.
marca 28, 2017
0
boggle flash
,
gry
,
gry dla dorosłych
,
gry edukacyjne
,
opinia
,
opinie
,
recenzja
,
recenzje
,
scrabble
,
słowa
,
zabawa
Boggle Flash, to gra, którą możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Jest mała, poręczna i w dodatku pozwala na grę w pojedynkę, bądź w większym gronie zawodników. Z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla Scrabbli.
W małym, poręcznym pudełeczku znajdziemy pięć niepozornych kostek. Wystarczy jednak je uruchomić (naciskając na przycisk umieszczony w dolnej części kafelka), wybrać jedną z trzech proponowanych gier i możemy rozpocząć zabawę.
Do wyboru mamy trzy rozgrywki:
Do wyboru mamy trzy rozgrywki:
- 1. Na każdym kafelku pojawia się litera - naszym zadaniem jest ułożenie jak największej ilości wyrazów 3,4,5-literowych. Kostki przykładamy do siebie równolegle - zatwierdzenie wyrazu sygnalizowane jest za pomocą dźwięku. Po upływie określonego czasu pojawiają się wyniki - ile zdobyliśmy punktów, oraz jaki wynik maksymalny można było osiągnąć.
- 2. Naszym zadaniem jest ułożenie słowa ze wszystkich załączonych kafelków. Jeżeli nie damy rady wykonać zadania, na pocieszenie na kafelkach wyświetla się prawidłowa odpowiedź. czasem okazuje się zaskakująco... prosta.
- 3. Podobnie jak w przypadku drugiej rozgrywki, układamy wyraz pięcioliterowy. Jeżeli nie podołam zadaniu, kolej przypada na kolejnego gracza.
Na forach internetowych można spotkać sporo słów krytyki dla gry: zarzuca się m.in wadliwe oprogramowanie (?) bądź zubożały słownik. Czasem faktycznie kostki nie zaliczają oczywistych słów - zdarza się to jednak rzadko i nie psuje radości płynącej z rozgrywki. Dość często występują jednak wyrazy, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia - a jeszcze częściej podejrzewamy, że takie najzwyczajniej w świecie nie istnieją.
Grając w standardowe Scrabble, zaopatrzyłam się w specjalnie przygotowany słownik - i niestety tam też zostałam wręcz powalona słowami, na których widok człowiek jedynie wdycha. Bo cóż pozostaje nam począć, gdy okazuje się, że w naszym ojczystym języku dopuszczalny jest wyraz - ód?
Pomimo tych drobnych niedociągnięć, grę zdecydowanie polecam.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz