Gry i zabawy Smoka Obiboka - Pory roku.

   Dzisiaj mam okazję zaprezentować grę, która niesie wiele korzyści edukacyjnych. Nasze pociechy opanują nie tylko umiejętność rozróżniania poszczególnych pór roku, zapoznają się z charakterystycznymi elementami dla każdej z nich, ale także będę usiłowały odszukać po omacku odpowiednich obrazków.
   
   Gra składa się z czterech barwnych płytek - każda z nich przedstawia odpowiednią porę roku i do każdej przynależą tematyczne obrazki. W zimie mamy np. paśnik - słowo, które dla wielu małych dzieci, jest raczej obce. Warto je przybliżyć, od razu rozpoczynając rozmowę o dokarmianiu zwierząt. Ponad to mamy tutaj: bałwanka, sanki, karmnik itp. Dla jesieni, wiosny i lata, znajdziemy też najbardziej charakterystyczne elementy, które pozwolą dziecku zapamiętać, z czym dana pora roku się kojarzy.
   W grze mamy specjalne opaski na oczy - zakładamy je i staramy się wylosować obrazek, pasujący do naszej planszy. Aby tego dokonać, musimy za pomocą dotyku odgadnąć, czy trzymamy odpowiedni kształt. Zadanie jest proste, jeżeli trzymamy zająca bądź lisa - z nieco mniejszymi elementami możemy mieć problem. 
   Gra bardzo rozwija - zarówno spostrzegawczość, pamięć, zdolności manualne jak i wyobraźnię. Bo w czasie zabawy musimy wykazać się wieloma talentami - tu nie chodzi o losowanie pierwszego lepszego kafelka. W tym wypadku należy się skoncentrować i pomyśleć, co może znajdować się w naszej dłoni. Ptak... Motylek... A może sanki? Oj! Ciężkie te dziecięce układanki!

Zdecydowanie polecamy!

Gry i zabawy Smoka Obiboka - Pory roku - GRANNA

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
2 komentarze:

  1. Interesowałam się tą grą jakiś czas temu. Wygląda fajnie. Choć elementy do rozpoznawania mogłyby być drewniane wtedy byłyby może "czytelniejsze" dla dziecka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Elementy są wykonane z grubej tektury i przeżyły dwójkę dzieci 😊 Za to każda z opasek była klejona wielokrotnie i tutaj faktycznie materiał mógłby by być trwalszy.

      Usuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger