Moje Dinozaury - gramy... puzzlami!

   Otwieramy pudełko i naszym oczom ukazuje się bardzo ciekawa zawartość. Naklejki! Rafałek najpierw upewnia się, czy są przeznaczone dla niego, czy może będą potrzebne do wyklejenia jakiś elementów gry. Kiedy dostaje przyzwolenie na ich zabranie, leci prosto po swój nowy notes.
- To ty się zapoznaj z instrukcją, a ja sobie porysuję. 

   Gra Moje Dinozaury wydawnictwa Granna, to bardzo ciekawa propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych graczy. W pudełku znajdziemy arkusz z naklejkami, dwa trójwymiarowe dinozaury, 2 kostki, sześć zestawów puzzli oraz podręczną książeczkę (zawiera nie tylko instrukcję, ale także ciekawe opisy dinozaurów).
  Sądzę, że dzieci w wieku 3 lat doskonale sobie poradzą z ułożeniem sześcioelementowych puzzli. Wystarczy tylko porozdzielać je według tła i tak posegregowane wręczyć dziecku. Z puzzlami jest jednak tak, jak z czytaniem - jedne dziecko szybciej opanowuje tą umiejętność, inne nieco później. Rafał (3,5-roku) bardzo szybko uwinął się ze wszystkimi układankami, po czym zaczął kręcić się niespokojnie na krześle. Postanowiłam więc, że spróbujemy swoich sił w grze.

   Gra przewidziana jest dla dzieci w wieku 5-10 lat. Wszystkie elementy puzzli układamy na stole w ten sposób, aby były widoczne dla każdego z graczy. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby portretów dinozaurów.
   Zasady gry są proste: rzucamy dwiema kostkami i wybieramy puzzle o takim numerze oczek, jaki zaznaczony jest na kostkach. Przykładowo: Rafałek wyrzuca 1 i 5, więc wybiera DOWOLNE puzzle z taką numeracją (bądź jeden element na zasadzie: 1+5=6 lub 5-1=4). W kolejnej rundzie, gdy posiadamy już jakiś element puzzli, musimy dopasowywać go w ten sposób, aby pasował do pozostałych (tzn. puzzle muszą stykać się bokami).  Możemy próbować układać kilka układanek jednocześnie - w przypadku jednak, gdy na stole zabraknie obrazka z odpowiednią ilością oczek, przeciwnik może zabrać nam któryś z naszych puzzli. Jeżeli jednak zgromadzimy powyżej czterech elementów układanki, puzzli odebrać już nie można. Wyrzucenie dubletu punktowane jest dodatkowym rzutem kostką. Zasady są proste i przejrzyste, więc pociecha nie będzie miała problemu z ich opanowaniem.
   Razem z Rafałkiem odpuściliśmy sobie dodawanie i odejmowanie. Natomiast zaskoczył mnie szybkim liczeniem oczek na kostce i sięganiem po odpowiednie elementy puzzli. Gra z pewnością warta jest zakupu. Starsze pociechy mają szansę poćwiczyć taktykę, a młodsze - sprawność manualną oraz liczenie. Ponad to w dołączonej książeczce możemy poczytać o dinozaurach, których wizerunki znajdują się na puzzlach. Oczywiście - zarówno obrazki jak i opisy pociechy nie przerażą.

   Za możliwość recenzji gry bardzo dziękuję wydawnictwu Granna.

Gra Moje Dinozaury wydawnictwo Granna.

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger