Pytaki - odkryj swoją rodzinę... na nowo.

Zarówno Ola jak i Rafał są niezwykle gadatliwi. Kiedy wracają ze szkoły, bardzo często dochodzi między nimi do spięć - przekrzykują się, bo każde z nich chce mi przekazać jakieś nowinki. Ale w czasie rozmów pomijają najistotniejsze kwestie. Pytaki, to gra, która pozwala w swobodny sposób poruszyć nieco bardziej osobiste tematy.




  • Polski pomysł
  • Polska produkcja
  • Polscy twórcy
  • Polskie wydawnictwo
Kochamy Polskie produkty i z ogromną dumą prezentujemy Genialną planszówkę, która będzie wspaniałą pomocą dydaktyczną. Dzięki niej poprawimy kontakty w naszej rodzinie, poznamy bliżej swoje potrzeby i oczekiwania, a także zażegnamy nie jeden konflikt. 




Cena gry waha się w granicach 90zł - nie jest to mała kwota, ale gra warta jest zakupu. W pudełku znajdziemy niezwykle trwałe i porządnie wykonane elementy, które (zapewniam) posłużą nam naprawdę długo.


W czasie gry będziemy odpowiadać na różnego rodzaju pytania - niektóre z nich pozwolą nam poznać bliżej emocje, które towarzyszą nam na co dzień, bądź w określonych sytuacjach. Dzieci w wieku 2-6 lat dopiero uczą się rozpoznawać emocje, a także starają się nad nimi w jakimś stopniu zapanować. Tak więc karty uczuć będą doskonałym elementem edukacyjnych dla młodszych pociech. Oczywiście, w przypadku starszych dzieci warto porozmawiać na temat gniewu, zazdrości czy też strachu. Być może dziecko stresuje się przed sprawdzianem, boi się kolegi ze starszej klasy, albo zazdrości rówieśnikom telefonu. Gra w delikatny sposób potrafi poruszyć trudne tematy, których dziecko na co dzień unika.


Liczne żetony z pytaniami pozwolą nam dokładniej poznać naszą rodzinę. Zaskoczyło mnie, że dzieci tak mało wiedzą na temat pracy ich taty. No cóż? Chyba robił w dziesięciu branżach i na każdym stanowisku czerpał niemałą satysfakcję w wykonywanej roboty. Synek wychodził z założenia, że można mieć tylko jeden zawód. Teraz chce być kucharzem, operatorem koparki, listonoszem, kierowcą i mechanikiem samochodowym :-)


Zapewne każdy z Was zdaje sobie sprawę, że po kilku rundach gra zacznie robić się monotonna, a pytania będą się powtarzały. Nie sądzę jednak, aby to była wada gry - na jakiś czas ją chowamy, aby potem móc ponownie do niej wrócić i odkryć zmiany, jakie w nas zaszły. Być może ulubioną potrawą córki nie jest spaghetti a pierogi, a synek z największym sentymentem nie wspomina pobytu w czterogwiazdkowym hotelu, a pod namiotem. Jak widzicie, do gry dołączony jest specjalny notesik, który pozwala nam na zapisanie naszych odpowiedzi. Za kilka lat będzie wspaniałą pamiątką.


Gra zbliża ludzi, pozwala dostrzec potrzeby innych osób. Dzięki niej możemy spojrzeć na świat oczami naszych dzieci. Jest bardzo wartościowym nabytkiem - i chyba jedną z najlepszych gier rodzinnych, jakie mam w swojej kolekcji. 


Grę zdecydowanie polecamy!




Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger