Gra zręcznościowa HOP HOP FROG - czyli zabawa dla najmłodszych.

   Gra zręcznościowa HOP HOP FROG, to doskonały zakup dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Gra jest z nami od ok. 4 lat - karton był sklejany setki razy, a mimo to, tarcze z rysunkami wyglądają tak, jak od nowości. Nic nie jest przetarte czy wyblakłe. A dzieci przecież "jeździły na nich", szurając kolanami, skakały po nich (w końcu lilie wyglądają jak stworzone do skoków) i robiły różne inne rzeczy, które mogą przyjść do głowy tylko dzieciom. Także gra kwalifikuje się do tych typu: niezniszczalne. Jedynie żaba odczuła dziecięce zabawy - nie pamiętam które dziecko po porażce postanowiło "porzuć" nieco żabią buźkę, ale nie wyszło to żabce na dobre.
   Gra składa się z wytrzymałej lilii, w której należy umieścić żabkę - a następnie nadepnąć/skoczyć (z rozpędu, obrotu)/ uderzyć pięścią (wszystkie formy, które pozwalają na ujście energii są dozwolone) na liść. Powietrze wyrzuca stworzonko do góry - im mocniej uderzymy, tym dalej poleci. Żabka powinna spaść na jedną z 12 tarczy dołączonych do zestawu (tarcze przedstawiają zwierzątka i jest to klasyczne memory). Jakie zwierzątko wylosujemy, takie mamy za zadanie odnaleźć. Od razu dodam, że reguły można nieco modyfikować. Jak widać na zdjęciu, znajduje się także koło obrotowe - po zakręceniu wskazuje zwierzątko które powinniśmy odnaleźć. Jeżeli dodamy do tego regułę, że trzeba jeszcze trafić żabką w wylosowane zwierzątka, to rachunek prawdopodobieństwa mówi nam, że dziecko się wścieknie, nim uda mu się poprawnie ustrzelić memory.
   Tak więc z gry możemy korzystać na różne sposoby:
- wystrzeliwanie żabki - kto wyżej , kto dalej, kto ją złapie - albo kto trafi żabką do wiaderka.
- żabka trafia w tarczę, następnie musimy znaleźć pasującą do niej połówkę
- musimy znaleźć zwierzątko, które wylosujemy z pomocą koła obrotowego zamontowanego na lilii
- standardowe memory
- poziom zaawansowany: losujemy zwierzątko z pomocą koła, następnie musimy trafić żabką w pasującą do niego połówką i jeszcze ją odnaleźć.

   Jakąkolwiek z tych opcji wybierzecie, gwarantuję, że będziecie zadowoleni. To naprawdę świetna zabawa - odrobina ruchu i uwagi, a wszystko w jednym, niepozornym opakowaniu. Dzieci lubią memory - chociaż opanowanie zasad w wieku 2 lat nie jest rzeczą prostą, to przynosi ogromne korzyści. Dziecko uczy się skupienia, uwagi - a w niedługim czasie można spokojnie zrobić obiad - a dziecko zajmie się "wielkimi poszukiwaniami". Fakt, że gra jest przeznaczona od 3 roku życia, nie oznacza, że pod naszym nadzorem nie można w nią grać. Później proponuję pozwolić na samodzielną "grę" - co jakiś czas możemy tylko obserwować, czy dziecko nie usiłuje zjeść tarcz z obrazkami.

   Gra zręcznościowa HOP HOP FROG - od HASBRO.

   Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


2 komentarze:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger