Fancy Nancy - przygody niebywale wyjątkowej dziewczynki.

   Fancy Nancy, to seria, obok której nie da się przejść obojętnie. Ilustracje są tak barwne, że trudno od nich oderwać wzrok - a sama bohaterka  jest niebywale wyjątkowa, o czym można się przekonać spoglądając już na samą okładkę tej zadziwiającej książki.

   Wydaje mi się, że jest to pierwsza książka poruszająca temat akceptacji i odmienności wśród ludzi, z jaką mieliśmy do czynienia (no, może poza kilkoma pozycjami, które poruszały temat w sposób bardzo poważny). Nancy, to dziewczynka, która znacznie różni się od swoich rówieśników - ma własny, nieco dziwaczny styl, uwielbia wyszukane słówka i bardzo pragnie być wyjątkowa. Jej fikuśne i barwne stroje bardzo odznaczają się na tle rodziny, która jest "pospolita". Co nie oznacza, że się nie dogadują. Rodzice doskonale rozumieją niesłabnące zainteresowanie córeczki "niebywale wyjątkowymi" rzeczami. Czasem nawet dają się wciągnąć w modowe zabawy Nancy i zabierają ją na różnego rodzaju pokazy.
   Dzieci śledzą historie z zapartym tchem - zawsze towarzyszy nam wesołość, bo Nancy ubiera się naprawdę zabawnie. Dzięki książce możemy nauczyć pociechy nowych, nadzwyczajnych słówek, bo nasza bohaterka bardzo dużą uwagę poświęca też słownictwu, które (jak sami rozumiecie) musi być "niebywale wyjątkowe".
   Warto sięgnąć po książki z tej serii i po zakończonej lekturze, porozmawiać z dziećmi o różnorodności: w stylu, modzie, sztuce itp. Nie tylko różnic dotyczących ubioru, ale także odmiennych zainteresowaniach, planach na przyszłość, o różnym stylu pisania czy rysowania. Dzięki takim rozmowom nauczymy dzieci nie tylko akceptacji, ale także tolerancji.

Książka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Tytuł:Fancy Nancy. 
Autor:O'Connor Jane
Tłumaczenie:Szarf Maria
Wydawnictwo:Papilon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger