Seria Świat wokół mnie - Kolory, Zawody, Owoce i Warzywa. Recenzja.

   Pomału zaczynamy robić porządki i odkładamy gry, z których Rafałek po prostu wyrósł. Oczywiście - takie rozstania z planszówkami nigdy nie są proste, ale mam nadzieję, że obędzie się bez krzyków i wrzasków. Na razie ponownie powracamy do nieco prostszych pozycji, które niebawem znajdą się w pobliskiej szkole. Mam nadzieję, że sprawią radość także innym pociechom.

   Seria Świat wokół mnie składa się ze sporej ilości gier - jest więc w czym wybierać. Ja zdecydowałam się na zakup z kategorii: Owoce i Warzywa (bo Rafałek miał problem, żeby rozróżnić co do czego przynależy), Zawody (aby nieco poszerzyć jego wiedzę na ten temat) oraz Kolory - bo prawidłowe rozróżnianie barw jest według mnie niezwykle ważne. Znajdziemy jednak tytuły, które także okażą się niezwykle istotne w edukacji naszej pociechy: Pojazdy, Zwierzęta oraz Zwierzęta w ZOO. 
   
   Gra Kolory i gra Zawody, to tak naprawdę memory, które doskonale edukują dzieci. Dzięki nim ćwiczymy zdolności manualne, pamięć, poszerzamy zasób słownictwa, a także rozwijamy dziecięcą wyobraźnię. 

   Owoce i Warzywa, to dwuelementowe puzzle - idealne dla pociech, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z popularnymi układankami.
    We wszystkich grach elementy są niezwykle trwałe (czytaj: dziecioodporne). Tektura jest na tyle gruba, że nawet jeżeli dziecko przez chwilę ją pożuje, to nie powinna ulec uszkodzeniu. 
      Całą serię zdecydowanie polecamy!

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilustrator: Katarzyna Nowowiejska
Wiek czytelnika: 0-3 lat 
Seria: ŚWIAT WOKÓŁ MNIE
Cena: 12-20zł.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger