Grimassimix - ćwiczymy... mięśnie twarzy.

Rafałek usiłuje zawinąć język w rurkę - na próżno. W końcu pomaga sobie palcem, przygryzając delikatnie języczek. Ola przygląda mu się chwilę z namysłem, w końcu wskazuje odpowiednią kartę znajdującą się na planszy. No, może nie było idealnie, ale zadanie zostaje  zaliczone.

Grimassimix, to niezwykła gra, która nie tylko rozluźnia napięcie twarzy, usprawnia narządy artykulacyjne (wargi, język, podniebienie, policzki), ale także przynosi dzieciom mnóstwo radości. Nadymane policzki, jak najdalej wysunięty język, zrobienie zeza - brzmi strasznie, ale to jedne z popularnych zabaw logopedycznych, które skutecznie wpłyną na poprawę wymowy. 


W pudełko znajdziemy:

  • dużą planszę przedstawiającą dom
  • lusterko
  • 4 pionki
  • 30 kartoników
  • 55 kart
  • instrukcję


Zanim przystąpimy do gry, musimy przygotować 15 kafelków z minkami, oraz 15 kart odpowiadających wcześniej wylosowanym obrazkom. Kafelki układamy na naszej planszy, a karty tasujemy i odkładamy w ten sposób, by twarze postaci nie były widoczne.


Wybrany gracz losuje kartę i zapoznaje się z wyrazem twarzy, który będzie musiał odtworzyć. Swoją minkę może sprawdzić w lusterku. Kiedy jest już gotowy, aby przedstawić ją pozostałym zawodnikom, odwraca się. W tym momencie pozostali uczestnicy usiłują odgadnąć, który z kafelków przedstawia naśladowaną postać. Kafelek oznaczamy pionkiem (chociaż u nas po prostu chwytamy ten, który jest według nas właściwy - kto pierwszy, ten lepszy). Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zgromadzi pięć kart.


Gra pomaga opanować prawidłową wymowę - w czasie zabawy ćwiczymy niemal wszystkie mięśnie twarzy. Co jest niezwykle istotne - po niedługim czasie widać rezultaty nie tylko w postaci lepiej wykonywanych ćwiczeń, ale także mowa staje się bardziej wyrazista.

Grę zdecydowanie polecamy!

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger