Miłości starczy dla wszystkich - recenzja.

Rozwód, to bardzo trudny okres zarówno w  życiu dzieci jak i ich rodziców. Na rynku znajdziemy mnóstwo książek poruszających owe zagadnienie - wśród nich znajdują się poradniki dla rodziców jak i literatura przygotowana z myślą o dzieciach. Brakuje jednak uzupełnienia, co dalej...? Kiedy rodzice odnajdą w swoim życiu nowych partnerów, pojawiają się kolejne zmartwienia i problemy. Bo czy miłości może wystarczyć dla wszystkich?

Książka, którą mam okazję dzisiaj Wam przedstawić, jest naprawdę wyjątkowa. Bowiem na co dzień zmagamy się z zazdrością o miłość: być może mamy wrażenie, że mąż większym uczuciem darzy swoje rodzeństwo niż nas, być może całe życie odnosiliśmy wrażenie, że rodzice więcej miłości okazywali bardziej uzdolnionej siostrze. A być może: wychodziliśmy z założenia, że tak naprawdę kochać można tylko jedną osobę.

"Miłości starczy dla wszystkich", to książka, która otwiera oczy nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym. Pozwala dostrzec, że nie ma nic złego w wychowywaniu się w rodzinie patchworkowej. I że w takiej rodzinie miłością można obdarzyć zarówno mamę i tatę, jak i ich nowych partnerów. Wymaga do jednak cierpliwości i zrozumienia. Bowiem nie tylko dzieci, ale również ich rodzice mogą poczuć się odrzuceni i zepchnięci na drugi plan. 


Zosia to beztroska dziewczynka, która pochodzi z rodziny "łączonej". Jej rodzice rozwiedli się i teraz mają nowych partnerów. Ma więc nowych dziadków, wujków i ciotki. Wszystko układa się wyśmienicie - dziewczynka szybko obdarza zaufaniem i uczuciem poznanych ludzi. Problem w tym, że członkowie rodziny nie do końca rozumieją jej uczuć. Nie mogą pojąć, jak Zosia może każdego z nich darzyć miłością. Ale jak to w końcu z tą miłością jest, czy może się wyczerpać?

Tytuł: Miłości starczy dla wszystkich
Autor: Pregl Sanja
Wydawca: Wydawnictwo Piętka

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Piętka


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa pozycja. Warta uwagi, szczególnie dlatego, że sporo jest dzieci z rodzin zrekonstruowanych.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger