Where are you? Gra rodzinna - Gdzie jesteś?

Where are you? - to gra, która przede wszystkim uczy prawidłowo konstruować i zadawać pytania. Świetnie sprawdza się jako gra edukacyjna dla dzieci, które mają problem z przyimkami. Dzięki zabawie pociechy błyskawicznie uczą się określać lokalizację poszczególnych postaci.


Zasady gry są proste: otwieramy nasze pudełeczko i segregujemy domowników. Wśród członków rodziny znajduje się tata, mama, dziadkowie, dzieci no i oczywiście pupile: kot i pies. Jedną część figurek umieszczamy na górnej podstawce, a drugą pozostawiamy w szufladce. Jeżeli uda nam się odgadnąć jakąś postać, wtedy oznaczamy ją w odpowiednim fragmencie domku. Wygrywa osoba, która jako pierwsza odgadnie gdzie zostali ukryci poszczególni członkowie rodziny.

Poniżej można zobaczyć, w jaki sposób rozmieszczamy swoich domowników. Jak widać do naszej dyspozycji jest: pokój rodziców, pokój dziecięcy, łazienka i WC, salon, przedpokój i kuchnia.Jeżeli zdołamy odgadnąć, gdzie ukryły się poszczególne postacie - odpowiednio układamy figurki w dolnej części domku.
Podczas gry zadajemy pytania, na które przeciwnik może odpowiadać: tak lub nie. Np.
  • Czy w głównej sypialni są rodzice?
  • Czy poza rodzicami jest ktoś jeszcze?
  • Czy pośrodku rodziców znajduje się kot?
  • Czy na fotelu siedzi dziadek?
   Z początku możemy zaliczać odpowiedź bez dokładnego określania położenia postaci. Czyli w sypialni znajduje się mama, tata i synek - odpowiedź jest zaliczana nawet, jeżeli ich układ nie jest dokładnym odzwierciedleniem wzoru jaki stworzył przeciwnik (mama po prawej stronie, a nie lewej). Stopniowo możemy zwiększać poziom trudności.   Pierwsza partia jest najzabawniejsza - dzieci mają w zwyczaju układać domowników według określonego schematu. A więc: rodzice w sypialni, dzieci - w swoim pokoju, dziadek - przed telewizorem, babcia - w wannie/kuchni a zwierzątka oczywiście w kuchni bądź przedpokoju. Oj... Podczas pierwszej rozgrywki Ola była rozwścieczona, że bezbłędnie odgaduję, gdzie kto się znajduje. Jeszcze weselej było, gdy odkryła, że w w moim domku na kibelku siedzi kot, a pies śpi smacznie w sypialni rodziców. W końcu jednak przestała kurczowo trzymać się porządku i jej domownicy rozbiegli się we wszystkich możliwych kierunkach. I wtedy rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja...

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger