Zachęcamy dziecko do samodzielnego czytania - Pierwsze czytanki.

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

Pierwsze czytanki, to wyjątkowa seria stworzona przez wydawnictwo Publicat. Książki nie tylko zachęcają do samodzielnego czytania, ale także przekazują niezwykle istotne wartości. Dzięki literaturze możemy ukształtować charakter dziecka - nauczyć je empatii, wrażliwości, samodzielności itp.Zarówno Ola jak i Rafałek uwielbiają, kiedy czytam im książki. Powieści dobieram niezwykle starannie wiedząc, że pośród tych wszystkich wspaniałych tytułów znajdują się i takie, które nie powinny pojawić się w zasięgu wzroku dzieci. Ola ma już siedem lat i czyta książki lekkie, łatwe i przyjemne. Czyli takie, które jej nie znudzą (zakupiłam stertę czytanek, za którymi sama przepadałam - niestety, gust mojej córki jest zupełnie inny), a jednocześnie nie okażą się zbyt trudne.
Idąc do księgarni śmiało mogę sięgać po książki z serii: Pierwsze czytanki - wiem, że książki spodobają się Oli, a ponad to okażą się idealnie dopasowane do jej potrzeb.


"Kuba i niesforna piłka"Kuba miał dzisiaj szczęście - na podwórku, tuż obok domu znalazł piękną piłkę. Oczywiście nie zabrał jej do domu - najpierw upewnił się, że nie należy do żadnego z sąsiadów. Kiedy był już pewien, że piłka jest niczyja, postanowił pobawić się nowym nabytkiem. Ale zaraz... Ta piłka zachowuje się nieco dziwacznie...
"Lenka i magiczne drzewo"


Lenka i Marysia są najlepszymi przyjaciółkami. Postanawiają zasadzić drzewo, które za jakiś czas będzie pamiątką i dowodem ich wzajemnej przyjaźni. Odnajdują ogromne nasionko, które sadzą w pobliżu bloku. Niestety, nie przypuszczają, że wspólna praca może doprowadzić do potwornej kłótni, a drzewko, które jak dotąd pięknie pięło się w górę - nagle zacznie... znikać.

"Matylda i czekoladowe ciastko"


Matylda jest okropnym niejadkiem. łapczywie zerka tylko na słodycze w pobliskiej cukierni. A najbardziej kusi ją wyjątkowe, czekoladowe ciastko - z wisienką. Niestety, babcia nie ma zamiaru rozpieszczać słodkościami kogoś, kogo należy karmić łyżeczką, niczym małego dzidziusia. Na całe szczęście z pomocą nadchodzi ciocia, która nie wie nic na temat kaprysów Matyldy. Czy dziewczynka zdoła nakłonić ją do kupna upragnionego ciastka?"Franek i zielony stworek"


Franek uwielbia swoją wyjątkową przytulankę, która została uszyta ze starego, zielonego swetra. Zabiera ją ze sobą wszędzie, razem dzielą smutki i radości. Niestety - pewnego dnia, podczas zabawy w chowanego, Zielonny Stworek przepada. Okropny bałagan, który panuje w pokoju Franka nie ułatwia poszukiwań...


Seria:Pierwsze czytanki

Wydawnictwo:Centrum Edukacji Dziecięcej

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK


BlogBooster.pl - platforma promocji blogów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger