Recenzja PIXELO - Wieś. Nowość!!!

   Rafałek, jak zresztą większość dzieci, uwielbia naklejki. Z każdej przeczytanej książki zawierającej naklejki, zabiera jedną i przykleja do zagłówka łóżka. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale wieczorne oglądanie "swoich zdobyczy" sprawia mu tyle radości, że nie mam serca odmówić mu powiększania dziwacznej kolekcji.

   Ostatnio trafiłam na zapowiedź bardzo ciekawego zestawu ćwiczeń dla dzieci. PIXELO, to zadania,  które łączą radość rysowania i... naklejania. Przeznaczone są już dla najmłodszych pociech (już od 3 lat) więc książeczkę podarowałam synkowi. Niestety - Ola tak długo zerkała z zazdrością na zadania, aż synek zgodził się jej odstąpić kilka z nich. Ćwiczenia z pewnością więc ucieszą zarówno młodsze jak i nieco starsze pociechy.
   Książeczka składa się z 10 pikselowych obrazków w odpowiedniej tematyce: roboty, rycerze, wieś i cyrk. Ponad to znajdziemy tutaj aż 600 naklejek - kwadracików. Naszym zadaniem jest umieszczenie figur we wskazanym miejscu (wedle koloru), a następnie pokolorowanie tła. Po skończonej pracy otrzymujemy barwy obrazek. 
   Na pierwszy rzut oka zadania wydają się banalne, ale maluchom wcale nie jest łatwo dopasować małe kwadraciki. Rafał nieźle natrudził się nad pierwszym obrazkiem - ale robił to pełen zapału i radości. A kiedy przyjrzał się swojemu skończonemu dziełu, cały napęczniał z dumy. No - prawdziwe dzieło sztuki!
   Kolorowanka z pewnością zajmie pociechę na długo, dostarczając jej mnóstwo radości. Zdecydowanie polecamy!

Seria: PIXELO
Autor: Opracowanie Zbiorowe
Wydawnictwo: Wilga
Wiek: 3+
Cena: 14,99zł

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Kolorowanka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK g


1 komentarz:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger