Mój pierwszy QUIZ - Gry i zabawy Smoka Obiboka.

   Zanim urodziła się Ola, zdążyłam wpaść w pułapkę idealnego rodzica. Przeczytałam ok. 40 książek poświęconym ciąży, narodzinach i wychowaniu dziecka. Sięgałam po poradniki psychologów, neurologów i "zwykłych matek". A każda książka przepełniona była mądrościami, od których można było popaść w obłęd. Teraz zerkam na to z boku i unoszę brwi w głębokim zdumieniu. Czy ja myślałam, że w książkach znajdę instrukcję obsługi dziecka? 
   
   Dawniej QUIZY przeznaczone dla dzieci, kojarzyły mi się z kolejnymi etapami, które pociecha MUSIAŁA opanować.Wraz z upływem czasu i nabieraniem większego doświadczenia, moje poglądy zaczęły ulegać zmianom. Dziś mam zdrowe podejście do edukacji i osiągnięć dzieci - które rozwijają się własnym, naturalnym rytmem. 
   Mój pierwszy QUIZ, to gra przeznaczona dla dzieci od 3-7 lat. Wiek idealnie przypomina mi, że nie każde dziecko rozwija się tak samo - i dla jednych zadania okażą się zbyt trudne, a dla innych - być może za łatwe. 
   W pudełku znajdziemy planszę przedstawiającą klauna żonglującego piłeczkami, pionki, kostkę do gry oraz karty podzielone na różne kategorie. Grę rozpoczynamy od posegregowania kart według kolorów-kategorii: zawody, miejsca, zwierzęta, dom, jedzenie, kolory. Tak więc tematyka jest dość obszerna. Następnie jeden z graczy rzuca kostką i przesuwa swój pionek o odpowiednią ilość oczek -ruchy jednak może wykonywać zarówno do przodu jak i do tyłu. Zwiększa to szansę na trafienie "nowej" kategorii. Jest to niezwykle istotne, bo zwycięzcą w grze będzie osoba, która zdobędzie po jednej karcie w każdym kolorze. 
   Jeżeli zawodnik stanie na polu, ostrożnie podnosi kartę i zaznacza prawidłową odpowiedź na pytanie obrazkowe. Robi to, wsadzając palec w odpowiednią dziurkę na karcie. Nasze pytania, to typowe zadania logiczne przeznaczone dla najmłodszych. Mamy np. rysunek przedstawiający szarą cytrynkę - a my musimy wskazać odpowiedni kolor na karcie. Sięgając po kategorię np. zawody, zaznaczamy, jaki przedmiot pasuje do listonosza. Zadania są naprawdę ciekawe i zabawne... Bo nieraz dzieci dla wygłupu listonoszowi wręczają igłę, a ja z udawanym przerażeniem krzyczę:
- Czy ten listonosz biega po domach i robi ludziom zastrzyki?! Ja już żadnemu listonoszowi drzwi nie otworzę!
   
Grę zdecydowanie polecam!

Mój pierwszy QUIZ - Gry i zabawy Smoka Obiboka - Wydawnictwo Granna

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
1 komentarz:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger