Odkrywamy świat z Czu Czu - serie dla najmłodszych.

   Dzisiaj mam okazję zaprezentować bardzo ciekawe gry wydawnictwa Czu Czu:

  • - Poznaję kolory (puzzle)
  • - Safari (domino)
  • - Mama i ja (puzzle)Poznaję kolory

   Poznaję kolory, to wyjątkowe puzzle. Czemu? Bo dają nam ogromne możliwości. Na pierwszy rzut oka, zasady są oczywiste: puzzle segregujemy według kolorów. Tak więc czerwone jabłuszko, biedronkę oraz listek, łączymy ze sobą. Następnie sięgamy po kolor niebieski: i układamy elementy w tym samym kolorze, Pociecha ćwiczy sprawność swoich nieporadnych dłoni, uczy się barw, odkrywa piękne ilustracje znajdujące się na każdym z elementów. I... No właśnie - tutaj zaczyna się największa frajda. Bo puzzle możemy tak naprawdę łączyć w taki sposób, jaki nam odpowiada. Czyli możemy je dowolnie posegregować na: owoce, zwierzątka, rzeczy, które pachną, rzeczy, które mają kropki itp. Taka zabawa może być idealnym początkiem odkrywania zbiorów, oraz segregowania poszczególnych elementów.


Mama i ja

   Mama i ja - to dwuelementowe puzzle, które pomogą pociechom odkryć nie tylko nazwy zwierząt, ale także ich dzieci. Oczywiście, najpierw oswajamy pociechy z podstawowymi nazwami, a dopiero z czasem możemy naszym milusińskim wytłumaczyć, że mama to klacz, a jej dziecko, to źrebię. Barwne tło obrazków może nam też pomóc w odkrywaniu kolorów. Po zakończonym układaniu puzzli, proszę Rafałka, aby wskazywał np. kolor niebieski lub zielony. Dzięki takim zadaniom synek szybko nauczył się rozróżniać podstawowe kolory.


Safari - domino 

   Safari, to obustronne domino. Z jednej strony mamy postaci zwierzątek, natomiast z drugiej - standardowe oczka. Synek lubi sam układać dłuugie wagoniki składające się z lwów, zeber oraz krokodyli. Jakoś nie udało mi się go przekonać, do zagrania w "prawdziwe" domino. No ale cóż? Jego wersja z całą pewnością nie jest gorsza - w końcu wygania mnie z pokoju, a ja mam szansę napić się gorącej kawy. Nie pozostaje mi nic innego, jak z godnością odejść i cieszyć się chwilą spokoju.


Gry zdecydowanie polecamy!

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


1 komentarz:

  1. Super puzzelki :)
    Mamy z tej firmy, ale inne. Jak mój synek był trochę młodszy to bardzo lubił je układać :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger