Patyczaki - Gry i Zabawy Smoka Obiboka. Recenzja.

   Chyba każdy z nas miał styczność z kolorowymi patyczkami, które należało ułożyć według określonego wzorca. Była to jedna z moich ulubionych zabaw, jedna z niewielu gier, jakie znajdowały się w naszym przedszkolu. Ale trudno o niej zapomnieć - bo po tylu latach nadal budzi zachwyt i sprawia radość.

   Wydawnictwo Granna nieświadomie odesłało mnie w sentymentalną podróż do czasów przedszkolnych. Nawet nie wiecie, jak lubiłam logiczne gry i zabawy. Zresztą - chyba jak każde dziecko. Z czasem jednak nauka stawała się coraz bardziej sztywna, a większość nauczycieli, która popadła w rutynę zapomniała, że lekcje można prowadzić inaczej. Jak? Śledzę przeróżne blogi i z zachwytem przeglądam pomysły na prowadzenie zajęć lekcyjnych. Sporo w formie gier. Z całą pewnością napiszę na ten temat jakiś obszerniejszy wpis, ale dzisiaj skupię się na edukacji najmłodszych pociech...
   Patyczaki, to pudełko po brzegi wypełnione kolorowymi,plastykowymi patyczkami. Naszym zadaniem jest odtworzenie obrazków znajdujących się na załączonych planszach. Poziom trudności jest zróżnicowany - możemy sięgnąć po plansze podstawowe, na których po prostu układamy patyczki w zachowanym rozmiarze; bądź wybrać wyższy poziom trudności i spróbować odtworzyć skomplikowany wzór. W tym wypadku plansze kładziemy z boku i spoglądając na obraz staramy się utworzyć identyczny. W przypadku starszych pociech, możemy nawet wypróbować naszych sił w układaniu obrazka z pamięci. Gwarantuję, że taki wariant rozgrywki przyniesie wiele radości i śmiechu.
   Wspólnie z Rafałkiem czerpiemy pełnymi garściami z możliwości, jakie niesie gra. Czasem układamy standardowe obrazki, czasem sami wymyślamy jakieś fikuśne stworki, a zadaniem drugiej osoby jest jak najszybsze odtworzenie dzieła przeciwnika. Czasem za pomocną kolorowych patyczków układamy własne emocje, a jeszcze kiedy indziej, tworzymy rysunek - a druga osoba musi odgadnąć, co obrazek przedstawia.
   Gra może wydawać się niepozorna, ale nie dajcie się zwieść - błyskawicznie rozwija kreatywne myślenie u dzieci. Poza tym wystarczy zostawić Patyczaki z dziećmi na jeden dzień, by ujrzeć jak wiele ich zastosowań wymyślą pociechy. Możliwości są nieograniczone :-)

Za wsparcie w realizacji wyzwania, a także wszystkie materiały informacyjne oraz gry, przeznaczone do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Granna.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger