Smart Games - Dinozaury. Tajemnicza wyspa.

   Rafał - wielki miłośnik dinozaurów, chwycił pudełko z grą i ukrył się w jednym z zakamarków mieszkania. Naostrzoną kredką zrobił dziurę pomiędzy brzegami pudełka i wprawnym ruchem rozerwał folię. Już dawno rozpracował system otwierania gier i puzzli. Kiedy weszłam do pokoju przeglądał książeczkę z zadaniami i warczał złowrogo kierując w moją stronę dinozaura. No niestety - tym razem to nie gra dla małego smyka.

   Smart Dinozaury, to wyjątkowa gra logiczna. Nie potrzebujemy żadnego towarzysza, który przyłączy się do naszej rozgrywki. Tylko my i gra - spokój, cisza i chwila wytchnienia. Nikt nas nie popędza, nie rozprasza - możemy się wyciszyć i skupić na przyjemności, jaka płynie z rozwiązywania niezwykłych łamigłówek. 
   Gra przeznaczona jest od 6 roku życia - składa się bowiem z czterech stopni trudności. Z tymi dwoma pierwszymi poradzą sobie dzieci, natomiast dwa pozostałe z całą pewnością będą stanowić niemałe wyzwanie dla starszych graczy. Można więc grę zakupić dla pociech - a w tajemnicy ją podbierać i wieczorami nieco wytężać umysł. W końcu limitu wieku nie ma, a jak wiadomo - mózg należy ćwiczyć, bo umył pobudzony do pracy, lepiej funkcjonuje na co dzień. 
   Gra składa się z podręcznej planszy i 6 dinozaurów - trzech w kolorze zielonym (roślinożercy) i trzech w kolorze czerwonym (mięsożercy). Każdy z dinozaurów ma pod sobą element, który tworzy wyspę. Naszym zadaniem jest takie umieszczenie dinozaurów, aby poszczególne gatunki ze sobą nie kolidowały (czyli na jednej wyspie nie może znajdować się dinozaur zielony i czerwony - w innym wypadku biednego roślinożercę skazujemy na pożarcie).
   Zanim przystąpimy do zadań, zerkamy na książeczkę i na jej podstawie staramy się stworzyć wyspy o takim samym kształcie jak ten widoczny na zdjęciach. W poziomie podstawowym część dinozaurów jest już widoczna - mamy także pokazane kierunki płytek (ułożone poziomo bądź pionowo). Nasze ruchy są więc już znacznie ograniczone, dzięki czemu zadania stają się prostsze. Przechodząc do coraz to bardziej skomplikowanych zadań, podpowiedzi zanikają, a stworzenie obrazku staje się znacznie trudniejsze.
   Na końcu książeczki znajdują się rozwiązania do poszczególnych zadań - jeżeli więc brakuje nam już pomysłu na rozwiązanie, bądź chcemy się upewnić, czy dany etap zakończyliśmy powodzeniem (chociaż to raczej jest widoczne), możemy zerknąć na ostatnią stronę.

Smart Games - Dinozaury. Tajemnicza wyspa.

Za wsparcie w realizacji wyzwania, a także wszystkie materiały informacyjne oraz gry, przeznaczone do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Granna.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


3 komentarze:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger