Tajemnicze kolorowanki: Połącz kropki. Podróże.

   Tajemnicze kolorowanki: połącz kropki, to bardzo ciekawa propozycja zarówno dla starszych jak i młodszych miłośników łamigłówek. Naszym zadaniem jest oczywiście łączenie odpowiednich punktów - niby proste polecenie, ale w tym wypadku mamy całe mnóstwo liczb, które tworzą zawiłe wzory. A te wzory... No właśnie... Gotowi jesteście na niezwykłą podróż?

   Z tajemniczymi kolorowankami mieliśmy już styczność. Tutaj: KLIK możecie zapoznać się z recenzją dotyczącą książeczki "Baw się liczbami. Zwierzęta". Tym razem zmierzymy się jednak z zadaniami, które wymagają znajomości liczb. Ola niestety poległa, bo przy setkach dostała oczopląsu i wszystko jej się pomieszało. Na nic zdało się zabranie kolorowanek do szkoły - koleżanki starały się przystąpić do zmagań, ale szło im to widocznie opornie, aż w końcu kolorowanka powróciła do mnie. Tak więc zadania z pewnością są dla dzieci powyżej 7 roku życia lub takich, dla których matematyka nie stanowi wyzwania.
   W domu postanawiam sama wypróbować zadania. Oczywiście zaraz przybiegła Ola z Rafałkiem i z ciekawością przyglądali się, jak łączę punkty i tworzę kolejne ścianki budowli. Na kartce zaczęły wznosić się znajome kształty - zdumiona Ola wgramoliła się na krzesło i z moją pomocą przystąpiła do zabawy. Córeczka do cierpliwych nie należy - dlatego też często na przekór jej charakteru, podkładam jej zadania, które wymagają większego skupienia i czasu. Teraz też wierciła się niecierpliwie - bo tylko czekała, aż obraz ukaże się w swojej całej okazałości.
   Obrazy, które możemy odkryć, są doprawdy niezwykłe - po połączeniu punktów ujrzymy m.in : Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Krzywą Wieżę. Oczywiście dodatkową przyjemnością jest pokolorowanie naszych dzieł.
   "Połącz kropki" zdecydowanie należy do tych kolorowanek, które odstresowują i pomagają się wyciszyć. Dlatego nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby rodzic dołączył się do zabawy i wspólnie z pociechą zatopili się w przyjemności łączenia punkcików. Poza tym należy pamiętać, że dzieci w czasie zabawy uczą się liczenia, pisania, myślenia przestrzennego i logicznego. Rozwija się także ich naturalna ciekawość - a poznawanie zakątków świata może być naszą pierwszą, wspólną przygodą.

Tytuł:Tajemnicze kolorowanki. Połącz kropki. Podróże.
Seria:Tajemnicze kolorowanki
Autor:Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Kolorowanka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK


2 komentarze:

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger