Story Cubes - jak brzmi Twoja opowieść?

Story Cubes, to wyjątkowa gra, która pobudza wyobraźnię i pozwala nam stworzyć własną, wyjątkową historię.

   Otwieram pudełeczko i moim oczom ukazuje się dziewięć kostek. Na każdej z nich widnieją obrazki: klucz, dom, liczydło, rybka, piramida... Każdy bok kostki, to nowy widoczek, który niebawem przyjdzie nam zamieścić w naszej opowieści.
   Gra właściwie nie posiada żadnych ustalonych reguł. Rzucamy kośćmi i dajemy się porwać wirowi opowieści. Każdy wylosowany obrazek musi pojawić się w naszej historii. Ową historię możemy układać samodzielnie lub z innymi graczami - w zależności od naszych upodobań. 
   Gra Story Cubes pozwala uwolnić emocje - dlatego bardzo lubię grać w nią wraz z dziećmi. Czarno-białe obrazki całkowicie pochłaniają dziecięce umysły i nawet nie wiedzą kiedy, ich fikcyjne opowieści zaczynają odzwierciedlać rzeczywistość. Snują historię  w której pojawiają się ich nadzieje, marzenia, lęki... Ponad to gra niesłychanie rozwijaja wyobraźnię, słownictwo; uczy wyrażać emocje i własne myśli. 
   Z 54 obrazków możemy ułożyć nieskończoną liczbę opowieści - jeżeli jednak wprawieni gracze poszukują nowych doznań, to pojawiło się mnóstwo dodatkowych kości obrazkowych. Obfita tematyka z pewnością dogodzi najwybredniejszemu graczowi. A sama gra nie tylko dostarczy nam przyjemnej rozrywki, ale także pozwoli lepiej poznać rodzinę czy przyjaciół.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger