Lotto i Memo - Granna. Gry dla najmłodszych - recenzja.

Dzisiaj mam okazję zaprezentować planszówki stworzone z myślą o najmłodszych graczach.
Warto się w nie zaopatrzyć, gdy postanowimy przybliżyć naszym dzieciom świat gier planszowych.Lotto - dom

Lotto, to popularna gra oparta na losowaniu obrazków i odszukiwaniu ich na odpowiednich planszach. Uczy spostrzegawczości, koncentracji, ale także bardzo wzbogaca zasób słownictwa. Poza standardową rozgrywką, można je wykorzystać do np. tworzenia własnych historyjek. Takie zabawy nie tylko urozmaicają grę, ale także pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

W pudełku znajdziemy cztery tekturowe plansze (bardzo solidnie wykonane) oraz 24 obrazki, przedstawiające przedmioty, które można znaleźć w domu.
Naszym zadaniem jest losowanie obrazków i odnajdywanie ich na poszczególnych planszach.
Przed przystąpieniem do gry obrazki dokładnie mieszamy, a plansze rozdzielamy pomiędzy graczy, Wygrywa osoba, która jako pierwsza odkryje wszystkie elementy ze swojego obrazka.Memo - zabawki

Memory to gra, która w przyjemny sposób rozwija pamięć - zabawa w pierwszych latach życia dziecka punktuje w przyszłości. Ola uwielbiała tego typu gry (i nadal bardzo chętnie po nie sięga). W tej chwili ma tak dobrze rozwiniętą pamięć, że bardzo trudno z nią wygrać w gry tego typu. Ponad to z łatwością przyswaja sobie nowe słówka z języków obcych, co jak podejrzewam, jest rezultatem naszych zabaw z grami planszowymi.

Memo - zabawki, to gra, która składa się z 24 kafelków. Jak sama nazwa wskazuje, obrazki przedstawiają ulubione, dziecięce zabawki. Każdy kafelek ma parę - a naszym zadaniem jest wymieszanie wszystkich elementów i odszukiwanie takich samych ilustracji. Wygrywa osoba, która uzbiera jak najwięcej kafelków.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger